fbpx
wyniki walk na fame mma 14

Wyniki wszystkich walk FAME 14

Spis treści - Wyniki wszystkich walk FAME 14

Prezentujemy oficjalne wyniki wszystkich walk na Fame MMA 14. Była to najbardziej „zasięgowa” gala w historii polskiego Freak Fightu. Poniżej prezentujemy wszystkie wyniki konfrontacji i oficjalne werdykty sędziowskie.

Jakie walki odbyły się podczas FAME MMA 14?

Na gali numer 14 federacji Fame MMA zaplanowanych było 9 ciekawych starć, w różnych formułach. Poniżej przedstawiamy ich pełną listę:

  • Tomasz „Gimper” Działowy vs Mateusz „Tromba” Trąbka.
  • Sergiusz „Nitro” Górski vs Marcin „Xayoo” Majkut.
  • Agata „Fagata” Fąk vs Monika „Mona” Kociołek.
  • Piotr „Szeli” Szeliga vs Norman „Stormin” Parke.
  • Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka vs Krystian „Krycha UFC” Wilczak.
  • Mateusz „Fit Lovers” Janusz vs Adam „AJ” Josef.
  • Alan „Alanik” Kwieciński vs Mateusz „Muran” Murański.
  • Mariusz „Hejter” Słoński vs Dawid Malczyński.
  • Katarzyna „Lala Laluna” Aleksander vs Wiktoria Jaroniewska.

Włodarzami federacji są oczywiście popularni Boxdel oraz Wojtek Gola. W gronie ich partnerów biznesowych są także Pasternak i Rozpara. Sędzią głównym zmagań był Piotr Jarosz.

Tomasz „Gimper” Działowy vs Mateusz „Tromba” Trąbka – wynik walki na FAME 14

Pojedynek popularnego Gimpera z nie mniej znanym Trombą był głównym wydarzeniem tej gali. Ci dwaj panowie to giganci internetu jednak czy taką samą pozycję pokażą w oktagonie.

Wynik Walki Gimper – Tromba: wygrana Tromby przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Główna walka wieczoru miała być wisienką na torcie gali Fame MMA 14 i można powiedzieć że tak było. Pierwsza część rundy pierwszej była dość wyrównana ale pod jej koniec Tromba przejął inicjatywę. Druga runda była już pod dyktando zwycięzcy walki. Gimper był bardzo wytrzymałym oponentem jednak to nie wystarczyło.

Sergiusz „Nitro” Górski vs Marcin „Xayoo” Majkut – wynik walki na FAME 14

Starcie Nitra z Xayoo było niezwykle ciekawym pojedynkiem zwłaszcza dla internetowej publiki, gdyż obaj panowie to idole młodszego pokolenia. Był to co-main event gali.

Wynik walki Nitro – Xayoo: wygrana Xayoo przez nokaut w pierwszej rundzie.

Xayoo dokonał egzekucji na Nitro. Sergiusz Górski w zasadzie był w stanie wyprowadzić tylko jeden celny cios. Walka odbyła się w formule K1. Kolejny kompromitujący występ Nitro, włodarze Fame MMA powinni się zastanowić czy jest sens dawania szans temu zawodnikowi. Marcin Majkut w kolejnej walce powinien dostać bardziej wymagającego oponenta.

Agata „Fagata” Fąk vs Monika „Mona” Kociołek – wynik walki na FAME 14

Kolejnym co-main eventem gali Fame 14 było starcie Fagaty z Moną. Początkowo nie wydawało się, że dziewczyny będą miały między sobą tak duży konflikt jednak kilka dni przed galą wszystko zmienił film Maszy Graczykowskiej (byłej przyjaciółki Fagaty).

Wynik walki Fagata – Mona: wygrana Fagatę przez jednogłośną decyzję sędziów.

Walka była dość wyrównana choć minimalną przewagę w pierwszej i trzeciej uzyskała Fagata. Druga runda była minimalnie na korzyść Mony, która nawet w trakcie starcia dała radę po ciosie przewrócić przeciwniczkę. Cała walka przebiegała w stójce.

Piotr „Szeli” Szeliga vs Norman „Stormin” Parke – wynik walki na FAME 14

Szeliga to jeden z najlepszych Freak Fighterów w polskim MMA, zaś jego oponent to zawodowiec i były zawodnik federacji UFC czy KSW. Starcie to zapowiadało się na wydarzenie o wysokim sportowym poziomie.

Wynik walki Szeli – Parke: wygrana Normana Parke przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Zawodnicy już przed starciem pokazali, że mają wobec siebie dużo złej krwi. Walka odbywała się w rzymskiej klatce. Pierwsza runda odbywała się tylko w stójce. Choć Szeliga w pierwszej rundzie upatrywał swoje szanse, to Parke jak na zawodowca przystało wypunktował go. W drugiej rundzie Stormin po prostu „dojechał” swojego przeciwnika w parterze. Zwycięzca miał rację – faktycznie to było dla niego „easy money”. Po walce Parke jednak oddał szacunek swojemu oponentowi.

Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka vs Krystian „Krycha UFC” Wilczak – wynik walki na FAME 14

To starcie było walką o pas mistrzowski federacji Fame MMA. Wiewiór i Krycha to postacie niemalże ikoniczne dla polskiego Freak Fightu.

Wynik walki Wiewiór – Krycha UFC: wygrana Wiewióra przez jednogłośną decyzję sędziów.

Cała walka kontrolowana przez mistrza. Wiewiór przez całą walkę spokojnie prowadził na punkty. To było starcie odbywające się głównie w parterze. Krycha UFC nie miał tu żadnych argumentów. Wiewiórka rozwiązał to niczym proste równanie fizyczne. Derby epoki lodowcowej zdecydowanie na punkty dla Wiewióra.

Mateusz „Fit Lovers” Janusz vs Adam „AJ” Josef – wynik walki na FAME 14

Popularny Fit Lovers wskoczył tuż przed walką w miejsce Karasia (kontuzja kręgosłupa). To starcie zapowiadało się interesująco z uwagi na sportową formę obu panów.

Wynik walki Fit Lovers – AJ: wygrana AJ-a przez nokaut w pierwszej rundzie.

Tym razem walka w formule K1. Od początku dużo się działo. Mateusz Janusz już w pierwszych sekundach powalił ciosem AJ-a na deski. Furia Fit Loversa jednak została dość szybko przystopowana przez warunki fizyczne AJ-a. Najpierw nokdaun później nokaut przez cios z kolana. Fit Lovers pokazał serce do walki jednak werdykt już oglądał poza oktagonem.

Alan „Alanik” Kwieciński vs Mateusz „Muran” Murański – wynik walki na FAME MMA 14

Alan to niezły zadymiarz, jednak jak przy takim zaszufladkowaniu nazwać młodego Murana? Zawodnicy robili ostre dymy podczas konferencji czy spotkań Face 2 Face. Kto dziś okazał się lepszy?

Wynik walki Alanik – Muran: wygrana Murana przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Świetna walka. Pierwsza runda dość wyrównana jednak pod koniec Alanikowi udało się obalić przeciwnika. W drugiej rundzie Muran przejął inicjatywę tak jakby wstąpił w niego duch Wujka Władka. Trzecia runda była już dość wyrówna i do końca nie wiadomo było kto wygrał. Publiczność po werdykcie zamilkła a Jacek Murański – tata zwycięzcy mógł unieść ręce w geście triumfu i wykrzyczeć w kierunku widowni „Bóg – Honor – Ojczyzna”.

Mariusz „Hejter” Słoński vs Dawid Malczyński – wynik walki na FAME MMA 14

Hejter był w tym starciu wyraźnie na straconej pozycji patrzeć tylko przez pryzmat kursów bukmaherskich. Jak zatem zakończył się ten „nierówny” pojedynek?

Wynik walki Hejter – Malczyński: wygrana Malczyńskiego przez nokaut w pierwszej rundzie.

Walka szybka i bez historii. Po początkowej szarży Hejtera, Malczyński szybko przejął kontrolę nad pojedynkiem i pokazał przeciwnikowi wyższość. Sam Hejter po walce przyznał, że w kolejnych starciach będzie dobierał sobie przeciwników na podobnym do siebie poziomie. Malczyński ewidentnie ma apetyt na szybkie odzyskanie pasa mistrzowskiego.

Katarzyna „Lala Laluna” Aleksander vs Wiktoria Jaroniewska – wynik walki na FAME MMA 14

Choć było to pierwsze starcie na gali Fame 14 to każdy już przed starciem wiedział, że będzie się działo. Czy Wiktoria znana do tej pory tylko z gry w piłkę ręczną i kariery na TikTok-u godnie zastąpi pierwotną przeciwniczkę Laluny, którą miała być Sheeya?

Wynik walki Laluna – Jaroniewska: wygrana Wiktorii Jaroniewskiej przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Walka była typowym starciem uciekanym. Jaroniewska przyjęła najlepszą dla siebie taktykę i nie dała się dosięgnąć Lalunie. Dodatkowo już w pierwszej rundzie rozbiła nos Lalunie. W walce widać było, że Laluna posiada mocniejsze uderzenie. Ciekawe czy przegrana zawodniczka zdecyduje się jeszcze na walkę. Cała publiczność była dziś ewidentnie za Wiktorią.

Daj piątaka!
[Liczba głosów: 4 Średnia: 5]

Udostępnij u SIEBIE MORDECZKO!