fbpx
Maciej Sulęcki

Maciej Sulęcki

Zawodnik MMA Maciej Sulęcki

Biogram

Maciej Sulęcki - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Maciej Sulęcki - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Maciej Sulęcki?

W świecie boksu pojawiają się bohaterowie, którzy nie tylko zdobywają serca fanów, ale także stają się dumnym symbolem narodu. Jednym z takich wojowników jest Maciej Sulęcki, polski bokser wagi średniej, który swoją karierę rozpoczął jako obiecujący amator i później zyskał międzynarodową sławę jako zawodowiec.

Maciej Sulęcki – Kariera Amatorska

Maciej Sulęcki, urodzony 2 maja 1989 roku w Warszawie, rozpoczął swoją przygodę z boksem w wieku zaledwie jedenastu lat. Jego pierwszym trenerem był Roman Misiewicz z Gwardii Warszawa. Jako amator stoczył aż 140 walk, z czego wygrał 110. To imponujące osiągnięcie, które świadczy o jego determinacji i talentach bokserskich. Sulęcki może poszczycić się trzema tytułami Mistrza Polski Juniorów oraz innymi wyróżnieniami, takimi jak pas Rzeczypospolitej Polskiej.

Maciej Sulęcki – Debiut Zawodowy

Jednak to w świecie zawodowym Maciej Sulęcki zyskał szerokie uznanie. 19 czerwca 2010 roku, w „Hali Legionów” MOSiR-u w Kielcach, Sulęcki zadebiutował jako zawodowy bokser. W swojej pierwszej walce pokonał Adama Gawlika przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie. To był tylko początek jego fascynującej drogi w boksie zawodowym.

Maciej Sulęcki – Wyzwania

Sulęcki kontynuował swoją karierę i pokonywał kolejnych rywali, zdobywając uznanie nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Jednym z jego pierwszych poważnych sprawdzianów był pojedynek z Ukraińcem Jurijem Nużnienką, byłym mistrzem wagi półśredniej. Sulęcki zwyciężył na punkty w sześciu rundach, udowadniając swoje umiejętności.

Maciej Sulęcki – Osiągnięcia

Jego kariera rozwijała się dynamicznie, a zdobycie tytułu mistrza Polski wagi średniej stało się jednym z jej kluczowych momentów. Walka z Grzegorzem Proksą była widowiskiem, w którym Sulęcki zwyciężył przez techniczny nokaut w siódmej rundzie.

Maciej Sulęcki – Pasy mistrzowskie

Kolejne zwycięstwa nad amerykańskimi rywalami i zdobycie pasów międzynarodowych mistrzów tylko potwierdziły potencjał Macieja Sulęckiego jako znakomitego pięściarza.

Maciej Sulęcki – Międzynarodowy Sukces

Podpisując kontrakt z amerykańskim promotorem Alem Haymonem, Sulęcki rozpoczął swoją przygodę z międzynarodowym boksem na jeszcze wyższym poziomie. Wygrane nad amerykańskimi i kolumbijskimi rywalami dowiodły, że jest gotów rywalizować z najlepszymi zawodnikami na świecie.

Maciej Sulęcki – Mistrzostwo Świata

Jednak prawdziwym testem był pojedynek o mistrzostwo świata federacji WBO w wadze średniej z Demetriusem Andrade. Choć walka zakończyła się porażką dla Sulęckiego, to udowodnił, że jest gotów stawić czoła najlepszym.

Maciej Sulęcki – Fame MMA

Maciej Sulęcki to nie tylko utalentowany bokser, ale także duma polskiego sportu. Jego droga do sukcesu pełna jest wyzwań i zwycięstw, co czyni go inspiracją dla młodych adeptów boksu w Polsce i na całym świecie. Jego najnowszym wyzwaniem jest udział we freak fightowej federacji. Striczu został ogłoszony nowym nabytkiem federacji Fame MMA.

Maciej Sulęcki - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: Fame MMA

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Striczu

Data urodzenia (ile ma lat?): 2 maja 1989 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Warszawa, Polska

Maciej Sulęcki - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:31

L:3

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Maciej Sulęcki - Newsy