fbpx
Czym jest oktagon MMA?

Czym jest oktagon MMA?

Spis treści - Czym jest oktagon MMA?

Słowo oktagon w matematyce oznacza figurę geometryczną o ośmiu bokach i kątach. A synonimem tego słowa jest ośmiokąt. Oktagon MMA to ośmioboczny ring, który jest używany podczas zawodów mieszanych sztuk walki. Oktagon jest otoczony płotem i ma wyściełane ściany, które chronią walczących.

Skąd pochodzi oktagon MMA?

Oktagon MMA pochodzi z organizacji UFC, która jest największą i najbardziej znaną organizacją mieszanych sztuk walki na świecie. Oktagon jest ich znakiem towarowym i stał się synonimem MMA.

Jakie wymiary ma oktagon MMA?

Wymiary oktagonu MMA to 30 stóp szerokości i 6 stóp wysokości. Istnieją różne rodzaje oktagonów w zależności od federacji oraz producenta areny. Najpopularniejszymi wymiarami klatek są te o przekątnej 5m, 6m, 7m, 8m. Często mniejsze gale odbywają się w klatkach o wymiarach 25 stóp, natomiast jeśli chodzi o większe wydarzenia MMA odbywają się w oktagonie o wymiarze 30 stóp. Chodź zależy to od wydarzenie możemy przyjąć, że widełki przekątnej wynoszą między 6,5 a 10 metrów. 

Czy kluby sportowe posiadają oktagon do ćwiczeń?

Istnieje wiele klubów sportowych, które posiadają oktagon do ćwiczeń, w tym kluby MMA, kluby bokserskie, a nawet niektóre kluby zapaśnicze. Dzieje się tak dlatego, że oktagon jest bardzo uniwersalną przestrzenią, która może być wykorzystywana do wielu różnych działań. Jest to również doskonały sposób na zapewnienie bezpieczeństwa podczas treningu, ponieważ zapewnia dobrą widoczność dla wszystkich osób znajdujących się w pomieszczeniu.

Zasady walki w oktagonie

Zasady walki w oktagonie zależne są od formuły w której rywalizują zawodnicy. W oktagonie zazwyczaj walczy się w formule MMA, która jest często dostosowywana przez konkretne federacje. Niemniej jednak na niektórych wydarzeniach tego typu oktagon służy jako miejsce zmagań w boksie, k1 czy muay thai. Najczęstszą zasadą w oktagonie jest zakaz chwytania za siatkę. Pozostałe kwestie są regulowane przez organizatorów gali.

Daj piątaka!
[Liczba głosów: 1 Średnia: 5]

Udostępnij u SIEBIE MORDECZKO!