fbpx
Bartosz Leśko

Bartosz Leśko

Zawodnik MMA Bartosz Leśko

Biogram

Bartosz Leśko - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Bartosz Leśko - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Bartosz Leśko – kim jest?

Zawodnik urodzony 28 kwietnia 1996 roku w Gdyni. Jest to polski karateka i zawodnik MMA. Kategoria wagowa, w jakiej bije się mężczyzna to waga średnia oraz półciężka. Trenuje on w klubie Mighty Bulls Gdynia. Od 2022 roku związany jest z federacją KSW. Leśko ma 185 cm wzrostu, a jego waga to 93 kilo. Styl walki, w którym najbardziej odnajduje się zawodnik to karate. Ma na swoim koncie 16 stoczonych walk w tym 12 zwycięstw.

Bartosz Leśko – biografia

Jeśli chodzi o jego przygodę ze sportami walki, rozpoczął ją już w wieku 6 lat. To wtedy jako młody chłopak rozpoczął swoje pierwsze treningi karate. Bartosz może pochwalić się, że jest byłym członkiem kadry narodowej i wielokrotnym medalistą zarówno świata, europy, jak i polski w karate. W młodym wieku, bo 14-15 lat, postanowił przerzucić się na mieszane sztuki walki. Zdobył zarówno Puchar Polski, jak i tytuł międzynarodowego mistrza Polski kategorii juniorów w MMA. Skupiając się na jego amatorskich walkach, ma on na koncie 23 stoczone walki w tym 19 zwycięstw.

Bartosz Leśko – kariera w MMA

Jego debiut w MMA miał miejsce na gali Time of Masters, gdzie pokonał swojego pierwszego rywala za sprawą duszenia zza pleców. W 2017 roku podpisał kontrakt z federacją FEN i stoczył dla niej łącznie 7 pojedynków. Ostatnia walka Bartosza w tej federacji miała miejsce w czerwcu 2019 roku, gdzie mężczyzna poddał swojego przeciwnika. Kolejny jego kontrakt dotyczył Rosyjskiej federacji ACA, gdzie stoczył łącznie 3 walki. W maju 2022 roku dostał propozycję od najlepszej federacji w Polsce i obecnie związany jest z KSW.

Bartosz Leśko - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: KSW

Styl bazowy: MMA

Data urodzenia (ile ma lat?): 1996.04.28

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Gdynia, Poland

Bartosz Leśko - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:13

L:4

D:2

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Bartosz Leśko - Newsy