fbpx
Erko Jun

Erko Jun

Zawodnik MMA Erko Jun

Biogram

Erko Jun - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Erko Jun - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Erko Jun?

Erko Jun to postać o wielu twarzach — bośniacko-belgijski kulturysta, model fitness, trener personalny i utalentowany zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA). Jego życiorys jest historią walki, przezwyciężania trudności i odnajdywania pasji w sportach walki.

Erko Jun – dzieciństwo

Urodzony 28 czerwca 1990 roku w Janji, w Bośni i Hercegowinie. Erko Jun opuścił swój rodzimy kraj z rodzicami w wieku zaledwie 2 lat w wyniku wojny. Osiedlili się w Belgii, gdzie Erko zaczynał kształtować swoją miłość do sportu kontaktowego, której przewodniczył razem z ojcem.

Erko Jun – kontuzja

Niestety, podczas jednego z treningów Erko doznał poważnych obrażeń, tracąc czucie w prawej nodze od kolan po palce stóp. Lekarze pesymistycznie przewidywali, że nigdy nie odzyska pełnej sprawności tej nogi. Po tym ciosie losu Erko popadł w problemy osobiste, angażując się w uliczne bójki.

Erko Jun – treningi

Jego życie nabrało nowego kierunku, gdy pewnego dnia spotkał Bill Richardsona, który skierował go na ścieżkę siłowni. Sześć miesięcy intensywnej rehabilitacji przyniosło niespodziewane efekty, a Erko postanowił odmienić swoje życie, skupiając się na treningach i rozwoju swoich umiejętności.

Erko Jun – kariera sportowa

Erko Jun zaczynał swoją sportową przygodę od taekwondo, boksu tajskiego i kickboxingu, by potem przenieść się na grunt sportów siłowych. Jako trzykrotny mistrz w zawodach Benelux, wicemistrz w zawodach fitness Balkan Competition i zdobywca 3. miejsca w międzynarodowych zawodach Model Universe w Miami, Erko pokazał, że jego zapał i determinacja przekładają się na konkretne sukcesy.

Erko Jun – KSW

Erko Jun zadebiutował w MMA 9 czerwca 2018 roku, dołączając do prestiżowej federacji KSW. Jego dynamiczny styl walki szybko przyciągnął uwagę fanów. Podczas gali KSW 44 imponująco znokautował Tomasza Oświecińskiego, co przyniosło mu bonus za nokaut wieczoru. Kolejne występy potwierdziły klasę Erko Juna. Podczas KSW 45 w Londynie pokonał Pawła Mikołajuwa przez techniczny nokaut, a podczas KSW 49 szybko zakończył pojedynek z Akopem Szostakiem w zaledwie 36 sekundach.

Erko Jun – Elite MMA

Po przygodzie z KSW, Erko Jun kontynuował swoją karierę w innych organizacjach, takich jak niemiecka Elite MMA Championship (EMC) i bahrajńska Brave Combat Federation. Jego zwycięstwa i widowiskowe występy przyciągnęły uwagę globalnej sceny MMA.

Erko Jun – Prime Show MMA

Erko Jun to także postać związana z Prime Show MMA, federacją słynącą z organizacji freak fightów. Jego walka z Pawłem Trybałą, ogłoszona na styczeń 2024 roku, już teraz budzi ogromne zainteresowanie fanów MMA.

Erko Jun – kick-boxing

Erko Jun nie boi się nowych wyzwań. Po raz pierwszy zaprezentował się w kick-boxingu we wrześniu 2022 roku. Stoczył wówczas pojedynek z doświadczonym Rosjaninem, Władimirem Miniejewem. Chociaż pojedynek zakończył się porażką, Erko nie zamierzał się poddawać.

Erko Jun - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: Prime Show MMA

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: The Bounty Hunter

Data urodzenia (ile ma lat?): 28 czerwca 1990 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Janja, Bośnia i Hercegowina

Erko Jun - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:7

L:2

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Erko Jun - Newsy