fbpx
strongmani w mma

Ranking strongmanów w MMA

Spis treści - Ranking strongmanów w MMA

Strongmeni bardzo często chcą się sprawdzić w innych sportach. Mieszane sztuki walki są wybierane bardzo często po przygodnie z podnoszeniem ciężarów. Pionierem był oczywiście Mariusz Pudzianowski, lecz nie jest to popularny trend tylko w Polsce. Kolejnym przykładem może być angielski mistrz federacji FEN – Oli Thompson. Czy bycie strongmanem to dobry fundament do rozpoczęcia kariery w MMA?

Strongmeni w polskim MMA

Od samego początku istnienia polskiego MMA, strongmani odgrywali dużą rolę w tym sporcie. Niekwestionowanym numerem jeden jest Mariusz Pudzianowski. To właśnie on rozsławił walki MMA w całej Polsce. Zawodnicy tacy jak on, wykorzystują swoją siłę w klatce, często przytłaczając przeciwników swoimi rozmiarami i mocą. Strongmeni to jedni z najpotężniejszych ludzi na ziemi i nie ma się co dziwić, że ich walki są szybkie, krwawe i efektywne. Większość z nich kończy się szybkimi nokautami w pierwszych rundach.

Ranking strongmenów w MMA

W Polsce można znaleźć kilku zawodników z czołówki świata strongman. Pojedynki są niebywale ciekawe, a zawodnicy MMA często ustępuję ogromnej sile strongmanów. Sporty walki rozwijają się coraz bardziej i gale są coraz częściej oglądane przez ludzi na całym świecie. Poniżej prezentujemy ranking strongmenów w MMA:

  1. Mariusz Pudzianowski – ostatnia walka na KSW 64 (23.10.2021) – wygrana z Serigne Ousmane Dia (przez KO – prawy prosty). Następna walka na KSW 70 (28.05.22) z Michałem Materlą.
  2. Oli Thompson (21-14) – ostatnia walka na FNC 4 (4.12.2021) – porażka z Sasa Milinkovic (przez decyzję niejednogłośną).
  3. Tyberiusz Kowalczyk – ostatnia walka na KSW 39 (27.05.2017) – porażka z Mariuszem Pudzianowskim (przez poddanie).
  4. Artur Walczak – ostatnia walka na FAME MMA 2 (13.10.2018) – wygrana z Piotrem Czapiewskim (przez TKO – uderzenia w stójce) nowskim (przez poddanie).
  5. Krzysztof Radzikowski – ostatnia walka na FAME MMA 12 (20.11.2021) – porażka z Piotrem Piechowiakem (przez decyzję jednogłośną).
Daj piątaka!
[Liczba głosów: 2 Średnia: 5]

Udostępnij u SIEBIE MORDECZKO!