fbpx
Wyniki walk - KSW 71

Wyniki walk – KSW 71

Spis treści - Wyniki walk – KSW 71

W sobotę 18 czerwca odbyła się 71 odsłona gali KSW. Wydarzenie miało miejsce w Toruniu. Jedną z najbardziej wyczekiwanych walk było starcie Artura Szpilki z Sergijem Radczenką. Mimo że starcie było bardzo wyczekiwane przez widzów gali, walką wieczoru był pojedynek między Marianem Ziółkowskim a Sebastianem Rajewskim. Na galę zaplanowane zostało dziewięć bardzo ciekawych walk.

Jakie walki odbyły się podczas KSW 71?

Na gali mogliśmy zobaczyć osiem walk w formule MMA oraz jedną w formule K-1. Stawką main-eventu był pas mistrzowski w kategorii lekkiej. Jeśli chodzi o główną kartę walk mogliśmy zobaczyć tu bardzo znane i ciekawe nazwiska. Walka wieczoru odbyła się w wadze 70,3 między Marianem Ziółkowskim z rekordem 24-8-1 oraz Sebastian Rajewski z rekordem 12-6-0.
Kolejne walki w karcie głównej wyglądały następująco:

  • Marcin Różalski kontra Errol Zimmerman,
  • Borys Mańkowski z rekordem 22-9-1 kontra Daniel Torres z rekordem 13-5-0,
  • Artur Szpilka z rekordem 0-0-0 kontra Sergij Radczenko z rekordem 2-1-0,
  • Roman Szymański z rekordem 15-6-0 kontra Valeriu Mircea z rekordem 26-7-1,
  • Jakub Wikłacz z rekordem 12-3-1 kontra Bruno Santos z rekordem 10-3-0,
  • Filip Stawowy z rekordem 9-2-0 kontra Michal Martínek z rekordem 9-3-0.

Jeśli chodzi o kartę wstępną znaleźli się tam między innymi:

  • Artur Sowiński z rekordem 22-13-0 kontra Donovan Desmae z rekordem 15-7-0,
  • Przemysław Dzwoniarek z rekordem 3-1-0 kontra Marc Doussis z rekordem 7-1-0.

Marian Ziółkowski vs Sebastian Rajewski – wynik walki na KSW 71

Walka odbywała się w wadze 70,3 kg: Pierwsza runda to pojedynek kick-bokserski, ze względu na 5 rund, które musieli przetrwać zawodnicy nie utrzymywali zbyt szybkiego tempa walki. W drugiej rundzie Rajewski trafił rywala i posłał go na matę. Do końca rundy kontrolował walkę w parterze. Trzecia i czwarta runda toczyła się w stójce. Jak się okazało bardziej aktywnym zawodnikiem był zdecydowanie Ziółkowski. Marian Ziółkowski pokonał Sebastiana Rajewskiego przez jednogłośną decyzje sędziów i obronił pas mistrzowski w kategorii lekkiej.

Errol Zimmerman vs Marcin Różalski – wynik walki na KSW 71

Walka odbyła się w wadze 120,2 kg. Marcin Różalski po długiej przerwie wrócił do KSW. Były mistrz zawalczył w formule K-1. Po ciosach od przeciwnika, jakie przyjął Różalski był on dwukrotnie liczony przez sędziego. W końcówce pierwszej rundy Marcin wyraźnie utykał. Errol Zimmerman pokonał Marcina Różalskiego przez techniczny nokaut za sprawą ciosów w stójce już w drugiej rundzie.

Daniel Torres vs Borys Mańkowski – wynik walki na KSW 71

Walka odbyła się w wadze lekkiej, czyli 70,3 kg. Pierwsza runda polegała na dynamicznej wymianie ciosów w stójce. Po trzech minutach walka musiała zostać przerwana przez kopnięcie w krocze Torresa. W tej rundzie, jeśli chodzi o uderzenia zdecydowanie bardziej skuteczny był Daniel. W trzeciej rundzie obydwaj Panowie narzucili bardzo szybkie tempo walki i na zmianę wywierali presję. Finalnie jednak Daniel Torres pokonał Borysa Mańkowskiego przez jednogłośną decyzję sędziów. Możemy śmiało stwierdzić, że była to jedna z najlepszych walk na KSW w ostatnim czasie.

Artur Szpilka vs Serhija Radczenko – wynik walki na KSW 71

Walka odbyła się w wadzę 105 kg. Była to debiutancka walka Artura Szpilki w formule MMA. Pierwsza runda zdecydowanie była na korzyść Szpilki, który kontrolował przebieg pojedynku, przenosząc walkę do parteru i oddając ciosy z góry. Druga runda zaczęła się niebezpiecznie dla Artura, w momencie kiedy Radczenka chciał dopiąć duszenie gilotynowe. Szpilka jednak szybko się obronił i wyprowadził uderzenie łokciem, po którym jego rywal odklepał. Artur Szpilka pokonał Serhija Radczenko przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Roman Szymański vs Valeriu Mircea – wynik walki na KSW 71

Walka odbyła się w wadze 70,3 kg. Roman Szymański pokonał Valeriu Mircea przez techniczny nokaut. Valeriu nie był zdolny do kontynowania walki, która zakończyła się już w pierwszej rundzie. Można było zauważyć znaczną przewagę Szymańskiego, który przeważał fizycznie nad rywalem.

Jakub Wikłacz vs Bruno Augusto dos Santos – wynik walki na KSW 71

Mężczyźni zawalczyli w wadze 61,2 kg. Cała walka przebiegła pod dyktando Jakuba Wikłacza. Za sprawą jednogłośnej decyzji sędziów pokonał on Bruno Santosa.

Michal Martínek vs Filip Stawowy – wynik walki na KSW 71

Mężczyźni zawalczyli w wadze ciężkiej, czyli 120,2 kg. Michal Martínek pokonał Filipa Stawowego za sprawą jednogłośnej decyzji sędziów. Była to pierwsza walka na gali KSW 71, gdzie o zwycięstwie zawodnika decydowali sędziowie punktowi.

Donovan Desmae vs Artur Sowiński – wynik walki na KSW 71

Walka odbyła się w wadze 70,3 kg. Donovan Desmae pokonał Artura Sowińskiego przez poddanie w drugiej rundzie. Mało zabrakło, aby ta walka skończyła się w pierwszej rundzie. Donovan w drugiej rundzie ruszył po sprowadzenie i zakończył walkę przez duszenie zza pleców.

Marc Doussis vs Przemysław Dzwoniarek – wynik walki na KSW 71

Walka mężczyzn odbyła się w wadze 93 kg. Marc Doussis pokonał Przemysława Dzwoniarka w drugiej rundzie przez poddanie. Mimo że Przemysław na początku kontrolował walkę w parterze, jego przeciwnik, jednak wstał i kopnął swojego rywala w korpus. Doussis chwycił duszenie i zmusił swojego rywala do poddania za sprawą duszenia gilotynowego.

Daj piątaka!
[Liczba głosów: 1 Średnia: 5]

Udostępnij u SIEBIE MORDECZKO!