fbpx
Roman Szymański

Roman Szymański

Zawodnik MMA Roman Szymański

Biogram

Roman Szymański - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Roman Szymański - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Roman Szymański – kim jest?

Roman Szymański, urodzony 4 maja 1993 roku w Kostrzynie, to wybitny polski zawodnik MMA, znany również jako bokser i mistrz brazylijskiego jiu-jitsu. Jego waga walki to piórkowa i lekka, a aktualnie zajmuje drugie miejsce w rankingu KSW w kategorii lekkiej.

Roman Szymański – początki kariery

Już w wieku 12 lat Roman zainteresował się sportami walki, gdy jego ojciec zabrał go na pierwszy trening MMA. Tam spotkał grupę specjalizującą się w brazylijskim jiu-jitsu i boksie. Młody Szymański trenował obie dyscypliny, zdobywając sukcesy już jako junior. Jako nastolatek odnosił zwycięstwa w BJJ i boksie, ale ostatecznie zdecydował się skupić na zawodach MMA, ponieważ boks zniechęcił go ze względu na sposób sędziowania walk.

Roman Szymański – kariera MMA

Swoją zawodową karierę w MMA rozpoczął 24 marca 2013 roku, mając zaledwie 19 lat. Jego debiut zakończył się porażką przez poddanie w pierwszej rundzie z doświadczonym Grzegorzem Trędowskim. Jednak niezrażony, Szymański kontynuował treningi i walki, zdobywając doświadczenie i poprawiając swoje umiejętności.

Roman Szymański – zwycięskie walki

Podczas kolejnych walk stoczył kilka zwycięskich pojedynków, m.in. wygrywając z Arturem Bieleckim, Sebastiańem Rajewskim, Aleksandrem Georgasem i Jackiem Kreftem. Te sukcesy przyciągnęły uwagę Fight Exclusive Night (FEN), który podpisał z nim kontrakt na cztery walki. Szymański kontynuował swoje zwycięstwa, pokonując m.in. Pawła Kiełka, Adama Golonkiewicza i Mariana Ziółkowskiego, zdobywając tym samym pas mistrzowski FEN w wadze lekkiej.

Problemy kontraktowe Romana z federacją FEN

Jednak po zdobyciu mistrzostwa FEN, Roman Szymański napotkał problemy kontraktowe. Organizacja FEN twierdziła, że Szymański naruszył umowę podpisując kontrakt z Konfrontacją Sztuk Walki (KSW). Sprawa trafiła do sądu, ale Szymański nie zrezygnował z walki na gali KSW 37, gdzie pokonał Sebastiana Romanowskiego. Ostatecznie został nałożony na niego grzywna przez FEN za naruszenie umowy.

Roman Szymański – Żona i syn

Roman Szymański, utalentowany polski zawodnik mieszanych sztuk walki, nie tylko osiąga sukcesy w klatce, ale także cieszy się pięknym życiem rodzinnym. Jego partnerką jest Natalia Matysiak, z którą tworzy szczęśliwy związek. Mają również uroczego synka o imieniu Franek. Wielu fanów Romana Szymańskiego śledzi jego aktywność na Instagramie, gdzie zawodnik regularnie publikuje piękne i poruszające zdjęcia ze swoją ukochaną partnerką i synem. To nie tylko sportowiec, ale także oddany ojciec i partner, który stara się równoważyć swoje życie zawodowe z życiem rodzinnym.

Roman Szymański - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: KSW

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Demolka, Łowca bonusów

Data urodzenia (ile ma lat?): 4 maja 1993

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Kostrzyn

Roman Szymański - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:17

L:8

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Roman Szymański - Newsy