fbpx
Borys Mańkowski

Borys Mańkowski

Zawodnik MMA Borys Mańkowski

Biogram

Borys Mańkowski - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Borys Mańkowski - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Borys “Tasmański Diabeł” Mańkowski

Jeden z najpopularniejszych polskich zawodników MMA w Polsce. Borys Mańkowski to również ulubieniec wielu młodych fanów sportów walki. The Tasmanian Devil od lat jest związany z polską federacją KSW, której był mistrzem w latach 2014-2017 (waga półśrednia), a aktualnie zawodnik wagi lekkiej.

Borys Mańkowski – biografia

Zawodnik z Poznania zaczynał swoją karierę w zapasach. Od najmłodszych lat trenował i walczył na zawodach zapaśniczych, zdobywając ogromne doświadczenie i bazę pod treningi MMA. Trenuje on niezwykle ciężko w poznańskim Czerwonym Smoku, który jest obecnym klubem Borysa Mańkowskiego. Biografia Borysa łączy się nieprzerwanie z wieloma innymi zawodnikami tego klubu np.: Mateusz Gamrot (z którym wspólnie przenieśli się z Ankosu MMA).

Kariera w MMA – Borys Mańkowski

Zawodnik miał przyjemność zawalczyć w main evencie jednej z największych gal MMA na świecie. W 2017 roku, zmierzył się z Khalidovem na Stadionie Narodowym. Borys od lat jest związany z KSW, a w latach 2014-2017 był mistrzem wagi półśredniej. Z tronu zrzucił go Roberto Soldic, aktualnie zawodnik jest numerem 1 wagi lekkiej, lecz przegrał ostatnią walkę o pas z Marianem Ziółkowskim.

Borys Mańkowski - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: KSW

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Diabeł Tasmański

Data urodzenia (ile ma lat?): 1989.10.13

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Polska

Borys Mańkowski - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:22

L:10

D:2

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Borys Mańkowski - Newsy