fbpx
Marcin Różalski

Marcin Różalski

Zawodnik MMA Marcin Różalski

Biogram

Marcin Różalski - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Marcin Różalski - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Marcin Różalski?

Marcin Różalski urodził się 29 lipca 1978 roku w Płocku, to jedna z najważniejszych postaci polskiego świata sportów walki. Jego wszechstronność i determinacja uczyniły go znaczącym zawodnikiem zarówno w kick-boxingu, jak i mieszanych sztukach walki. Oto rzut oka na fascynującą karierę tego niezwykłego wojownika.

Marcin Różalski – Początki kariery

Jako amator, Marcin Różalski zdobył liczne medale mistrzostw Polski i Europy. Jego profesjonalna kariera rozpoczęła się w 2004 roku w formule K-1. Już na samym początku pokazał swoje umiejętności, docierając do półfinału pierwszego Grand Prix Polski w tej kategorii. Jednak prawdziwą próbą był pojedynek w Paryżu, gdzie stanął naprzeciwko wielokrotnego mistrza świata i Europy w boksie tajskim, Cheicka Kongo. Chociaż przegrał przez TKO w trzeciej rundzie, to ten pojedynek pokazał, że Marcin jest gotów stawić czoła najlepszym na świecie.

Marcin Różalski – Przemysław Saleta

Rok 2005 przyniósł mu walkę z Przemysławem Saletą, którą przegrał na punkty, ale także tytuł zawodowego mistrza Polski w boksie tajskim. Również w 2006 roku doszedł do finału turnieju K-1 European League w Budapeszcie, choć niestety nie mógł w nim wystąpić z powodu kontuzji.

Marcin Różalski – Mistrz Świata

Marcin Różalski to również były mistrz świata organizacji ISKA w formule K-1  z 2007 roku. W walce o ten prestiżowy tytuł pokonał przez techniczny nokaut Turka Yahayę Gulaya. W 2008 roku zdobył drugi tytuł mistrza świata, tym razem organizacji WKA w formule K-1, pokonując reprezentującego Szwajcarię Mitata Tahirsylaja.

Marcin Różalski – KSW

W listopadzie 2010 roku Różalski podpisał kontrakt z organizacją Konfrontacja Sztuk Walki (KSW) na występy w mieszanych sztukach walki (MMA). Zadebiutował w KSW w 2011 roku i od razu pokazał swoją siłę i umiejętności, zdobywając zwycięstwo przez techniczny nokaut.

Marcin Różalski – Kariera MMA

W czasie swojej kariery w MMA stoczył wiele emocjonujących walk, w tym te z takimi rywalami jak Mariusz Pudzianowski czy Fernando Rodrigues Jr. Jednak to zwycięstwo nad Rodriguesem w 2017 roku przyniosło mu tytuł mistrza KSW wagi ciężkiej.

Marcin Różalski – Boks

Marcin Różalski to nie tylko kick-boxing i MMA. W 2002 roku stoczył swoją jedyną zawodową walkę bokserską, wygrywając przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie.

Marcin Różalski – K-1

W 2020 roku Różalski zdecydował się na powrót do walk, tym razem w formule boksu na gołe pięści. Jego pojedynek z byłym mistrzem UFC, Joshem Barnettem, przyciągnął dużą uwagę mediów i kibiców.

Marcin Różalski - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: KSW

Styl bazowy: Muay Thai

Pseudonim: Różal

Data urodzenia (ile ma lat?): 1978.07.29

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Płock, Polska

Marcin Różalski - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:7

L:4

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Marcin Różalski - Newsy