fbpx
Marian Ziółkowski

Marian Ziółkowski

Zawodnik MMA Marian Ziółkowski

Biogram

Marian Ziółkowski - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Marian Ziółkowski - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Marian “Golden Boy” Ziółkowski

Obecny mistrz wagi lekkiej KSW to prawdziwy wojownik. Były mistrz federacji PLMMA swoją karierę w MMA rozpoczął u trenera Mirka Oknińskiego, a po 8 latach dołączył do najsilniejszego klubu w stolicy WCA. “Golden Boy” w ostatnim czasie stał się jednym z najlepszych polskich zawodników.

Marian Ziółkowski – biografia

Marian Ziółkowski urodził się 17 lipca 1990 roku w Warszawie. Początkowo związany z Akademią Sportów Walki Wilanów rozpoczął swoją przygodę z MMA. W wieku 21 lat stoczył pierwszą walkę z Maxem Cogą, pomimo porażki był to początek dużej kariery. W 2015 roku zdobył pas mistrzowski federacji PLMMA, a w 2020 roku pas mistrzowski KSW (oba w wadze lekkiej). Aktualnie WCA jest głównym klubem Mariana Ziółkowskiego. Biografia zawodnika jest bardzo ciekawa.

Kariera w MMA – Marian Ziółkowski

Pierwsze walki nie zwiastowały wielkiej kariery w MMA. Marian Ziółkowski do swojej 3 walki wychodził z bilansem 0 zwycięstw, 1 remisu i 1 porażki. Następnie, zanotował on 6 wygranych z rzędu. Piął się w górę i zdobywał doświadczenie, a także zwycięstwa w coraz większych organizacjach MMA w Polsce. Finalnie trafił do KSW, w którym uległ tylko dwóm mistrzom (porażka z Koike Erbstem w debiucie i porażka z Mateuszem Gamrotem w walce o pas mistrzowski KSW w wadze lekkiej). Pas zdobył w pojedynku rewanżowym z Romkiem Szymańskim, z którym przegrał w walce o pas federacji FEN w 2016 roku.

Marian Ziółkowski – początki kariery w MMA

Pierwszy zawodowy pojedynek odbył się w Niemczech. Nie był to udany start dla Mariana Ziółkowskiego. Początki kariery w MMA nie były również za dobre, gdy drugą walkę zremisował. Jego trenerem był Mirosław Okniński. Pomimo tego, dostał kontrakt w znanej w Polsce federacji PLMMA. Golden Boy zagościł tam na trochę dłużej.

Marian Ziółkowski – PLMMA

Kolejnym przystankiem w karierze Golden Boy’a była polska federacja. Jego debiut wypadł bardzo dobrze, ponieważ zwyciężył z Łukaszem Sobiepanem i była to pierwsza zawodowa wygrana na koncie Mariana Ziółkowskiego. PLMMA umożliwiała walki zawodnikowi na innych galach. W międzyczasie, zawodnik wygrał na gali NG Promotions, a także Maxxx Fight 2. Marian Ziółkowski w tych czasach walczył bardzo ciekawie – praktycznie wszystkie jego walki kończyły się przez poddania. Szczególnie upatrzył sobie wszelkie duszenia. W federacji PLMMA miał bilans 7-1 i dostał szansę walki o pas z Adrianem Zielińskim. Na gali w Legionowie, przegrał przez TKO (kontuzja ręki). Marian kolejne 5 pojedynków wygrał, wszystkie przed czasem i zdobył pas mistrzowski PLMMA w wadze lekkiej. Po pierwszej obronie, zaproponowano mu walkę o pas mistrzowski federacji FEN.

Marian Ziółkowski – FEN

Duże było zdziwienie, gdy debiutujący zawodnik dostał walkę o pas. Było to jednak znakomite zestawienie Romka Szymańskiego z Marianem Ziółkowskim. FEN położył na szali pas mistrzowski, a włodarze nie mogli sobie wyobrazić lepszego scenariusza. Szymański wygrał po 25-minutowym boju, a walka zdobyła nagrodę walki roku na Heraklesach w 2016 roku. W następnej walce, Marian wygrał z Jackiem Kreftem w pierwszej rundzie.

Marian Ziółkowski – powrót do PLMMA

Po 2 walkach, do swojej byłej organizacji (w której był mistrzem) powrócił Marian Ziółkowski. Powrót do PLMMA nie okazał się tak dobry! Przegrał on w pojedynku o pas mistrzowski z Brazylijczykiem Denilsonem Nevesem. W kolejnej walce, zdobył on jednak pas, poddając Dragana Pesica, a następnie obronił pas jeszcze dwukrotnie. Po kolejnej obronie pasa mistrzowskiego PLMMA – Marian wrócił raz jeszcze do federacji FEN.

Marian Ziółkowski – drugi epizod w FEN

Znów walka w federacji FEN i znów do walki o pas wychodzi Marian Ziółkowski. Drugi epizod w FEN zakończył się tak jak pierwszy. W co main evencie, Golden Boy musiał uznać wyższość rywala – Mateusza Rębeckiego. Zawodnik WCA Fight Team stoczył jeszcze jedną walkę w FEN, którą wygrał i otrzymał kontrakt w KSW.

Marian Ziółkowski – KSW

Od ponad 4 lat, Golden Boy jest związany z największą federacją w Polsce. Nie było łatwego przywitania dla Mariana Ziółkowskiego. KSW na dzień dobry przygotowało pojedynek z Kleberem Koike Erbstem. Już w pierwszej rundzie, Japończyk poddał w efektowny sposób zawodnika z Warszawy. W kolejnych pojedynkach, Marian zwyciężył najpierw z Grzegorzem Szulakowskim, a następnie z Gracjanem Szadzińskim. Te zwycięstwa otworzyły mu drzwi do walki o pas z Mateuszem Gamrotem. Gamer bez problemu wypunktował zawodnika na pełnym dystansie. Po tej walce, Gamrot odszedł z KSW do UFC. Marian w kolejnym pojedynku zawalczył o zwakowany pas mistrzowski w wadze lekkiej z Romanem Szymańskim. Rewanż po kilku latach – tym razem stawką był pas mistrzowski KSW. Golden Boy świetnie zawalczył i wygrał przed czasem z Poznaniakiem (efektowne TKO – kopnięcie na wątrobę i ciosy). W kolejnych walkach, Marian Ziółkowski wygrał na KSW 60 z Maciejem Kazieczko (duszenie zza pleców), na KSW 66 z Borysem Mańkowskim (decyzja jednogłośna) i na KSW 71 z Sebastianem Rajewskim (decyzja jednogłośna).

Walka o pas z Borysem Mańkowskim podczas KSW 66.

Marian Ziółkowski - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: KSW

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Golden Boy

Data urodzenia (ile ma lat?): 17 lipca 1990 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Polska

Marian Ziółkowski - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:25

L:8

D:1

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Marian Ziółkowski - Newsy