fbpx
Michal Martinek

Michal Martinek

Zawodnik MMA Michal Martinek

Biogram

Michal Martinek - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Michal Martinek - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Michal Martínek?

Michal Martínek, urodzony 19 kwietnia 1990 roku w Pradze, to znany zawodnik mieszanych sztuk walki pochodzący z Czech. Obecnie jest związany z prestiżową organizacją KSW i zajmuje trzecie miejsce w rankingu wagi ciężkiej.

Michal Martínek – Kariera MMA

Michal Martínek rozpoczął swoją karierę w MMA od walk w czesko-słowackiej organizacji Oktagon MMA, w której zdobył tytuł mistrza wagi ciężkiej w 2018 roku. Jednak prawdziwą międzynarodową uwagę przyciągnął swoimi występami w UFC, gdzie miał szansę walczyć na słynnym programie Dana White’s Contender Series. Niestety, jego debiut w Stanach Zjednoczonych zakończył się porażką przez poddanie w pierwszej rundzie przeciwko niepokonanemu Brazylijczykowi Rodrigo Nascimento.

Michal Martínek – ACA

Następnie Martínek przeniósł się do organizacji ACA (Absolute Championship Akhmat), gdzie w swoim debiucie zmierzył się z Amerykaninem Danielem Jamesem. Walka zakończyła się technicznym nokautem na korzyść Jamesa. Mimo początkowych trudności, Martínek pokazał swój potencjał w ACA, zwyciężając Tomasem Pakutinskasem przez niejednogłośną decyzję sędziów na gali ACA 122.

Michal Martínek – KSW

W 2022 roku czeski zawodnik podpisał kontrakt z polską organizacją KSW. Jego debiut odbył się na gali KSW 71, gdzie stoczył trzyrundową walkę z Filipem Stawowym. Sędziowie jednogłośnie ogłosili zwycięstwo Martínka, co było imponującym startem w KSW.

Michal Martínek – Daniel Omielańczuk

Jednak prawdziwe emocje towarzyszyły jego drugiej walce w KSW, która miała miejsce na gali KSW 75. Martínek zmierzył się z doświadczonym Danielem Omielańczukiem. Walka była niezwykle wyrównana, ale po trzech rundach zwycięzcą ogłoszono Omielańczuka kontrowersyjną niejednogłośną decyzją sędziów. Organizacja KSW wypłaciła Martínkowi dodatkowy bonus za występ oraz zwycięstwo. Po złożeniu protestu przez sztab Martínka, KSW podtrzymało werdykt, choć nie brakowało kontrowersji wokół tej decyzji.

Michal Martínek – KSW 87

Obecnie Martínek przygotowuje się do swojej trzeciej walki w KSW, która odbędzie się na gali KSW 87, gdzie zmierzy się z Darko Stošiciem, znanym ze swojej nokautującej siły uderzenia.

Michal Martínek – Osiągnięcia

Jednym z najważniejszych osiągnięć Michala Martínka jest zdobycie tytułu mistrza Oktagon MMA w wadze ciężkiej w 2018 roku. To dowód na jego potencjał i umiejętności w walce.

Michal Martínek – Hokej

Przed karierą MMA, Martínek grał w hokeja przez 15 lat, co dostarczyło mu solidną bazę kondycyjną i wytrzymałość. Michal Martínek to zawodnik, który mimo początkowych trudności w międzynarodowych organizacjach, nadal dąży do osiągnięcia sukcesów w MMA i zapewne przyniesie fanom wiele emocji w przyszłości.

Michal Martinek - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: KSW

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Blackbeard

Data urodzenia (ile ma lat?): 1990.04.19

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Czechy

Michal Martinek - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:10

L:5

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Michal Martinek - Newsy