fbpx
ksw 75 typy

KSW 75 – typy

Spis treści - KSW 75 – typy

Kolejna gala KSW już w najbliższy weekend. Gala odbędzie się w Nowym Sączu, czyli rodzinnym mieście dwóch zawodników Grapplingu Kraków: Roberta Ruchały i Kamila Szkaradka. Gala odbędzie się w piątkowy wieczór 14 października 2022 roku. Transmisja będzie dostępna na platformie Viaplay oraz KSW TV. Wiele perturbacji pojawiło się na ostatniej prostej przed galą KSW 75. Typy na kolejną galę polskiej federacji MMA prezentujemy poniżej.

Nasze typy – KSW 75

Poniżej przedstawiamy wam nasze typy na KSW 75. W Nowym Sączu zobaczymy finalnie 8 pojedynków. Walka wieczoru nie dojdzie do skutku z powodu problemów związanych z wjazdem championa wagi półciężkiej do Polski – Ibragima Chuzgaeva. Rosjanin posiada tureckie obywatelstwo, lecz nie będzie w stanie przedostać się do Polski, na swoją pierwszą obronę pasa mistrzowskiego. O tym fakcie, już kilka dni temu poinformował pretendent do pasa kategorii półciężkiej Ivan Erslan. Co-main event zyskał rangę walki wieczoru, a zobaczymy w nim weterana polskiej sceny MMA Damiana Stasiaka i przedstawiciela nowej generacji Roberta Ruchałę. 

65,8 kg: Damian Stasiak (13-8) vs. Robert Ruchała (7-0)

Walka na szczycie wagi piórkowej. Walka ta w ostatnich dniach stała się main eventem gali KSW 75, ale bez wątpienia mogła ona nią być od samego początku. Damian Stasiak to numer 4 w rankingu KSW, a Robert Ruchała numer 5. Webster to doświadczony zawodnika Octopusa Łódź, który walczył już w UFC. Po powrocie do Polski, wygrał dwa pojedynki w KSW. W tym czasie, przegrał również dwa pojedynki z Eskievem i Racicem. Robert Ruchała jest jeszcze niepokonany w zawodowej karierze, a w KSW ma rekord 4-0. To zestawienie można określić walką pomiędzy starym MMA, a nową szkołą polskiego MMA. My stawiamy na rozpędzonego zawodnika Grapplingu Kraków!

Nasz typ: zwycięstwo Roberta Ruchały.

120,2 kg: Michal Martinek (10-3) vs. Daniel Omielańczuk (25-13-1)

W co-main evencie gali KSW 75 zmierzą się ze sobą Michal Martinek trenujący na co dzień w Ankosie MMA, a także Daniel Omielańczuk, czyli zawodnik WCA Fight Team. Dla obu zawodników będzie to drugi pojedynek w klatce KSW. Obu ciężkich łączy jeszcze kontrakt w ACA. W poprzedniej walce, Czech wygrał przez decyzję sędziowską z Filipem Stawowym, natomiast Daniel Omielańczuk musiał uznać wyższość Ricardo Prasela, który poddał zawodnika WCA efektowną dźwignią na nogę. Martinek w tej walce wydaje się być faworytem, ponieważ Omielańczuk wygrał tylko raz w swoich ostatnich pięciu walkach.

Nasz typ: zwycięstwo Michala Martinka.

93 kg: Tomasz Narkun (18-5) vs. Henrique da Silva (18-8)

Hegemonia Tomasza Narkuna została przerwana na samym początku 2022 roku. Ibragim Chuzhigaev, czyli wielki nieobecny gali KSW 75 wygrał z Żyrafą po pięcio rundach prawidziwej batalii. Tomasz Narkun skrzyżuje swoje rękawice z Henrique da Silva. Brazylijczyk swoje najlepsze czasy ma już za sobą, a swoje dwa ostatnie pojedynki przegrał na gali Iron Man MMA w Brazylii. Wydaje się to być idealny przeciwnik na odbudowanie swojej pewności przez byłego mistrza wagi półciężkiej KSW.

Nasz typ: zwycięstwo Tomasza Narkuna.

65,8 kg: Adam Soldaev (6-1) vs. Oleksii Polishchuk (10-3)

Długo było trzeba czekać na powrót Adama Soldaeva do klatki KSW. Tym razem jego rywalem będzie Oleksii Polishchuk. Ukrainiec to zwycięzca złotej szabli w federacji Armia Fight Night i może pochwalić się serią 3 zwycięstw z rzędu. Adam Soldaev wygrał swoje ostatnie 6 pojedynków, a aż 5 z nich zakończyło się w 1 rundzie. Ostatnio, fantastycznie znokautował Pascala Hintzena w debiucie dla KSW. Czekamy na świetną walkę.

Nasz typ: zwycięstwo Adama Soldaeva.

93 kg: Adam Tomasik (6-1) vs. Madalin Pirvulescu (4-0)

Adam Tomasik wydaje się być faworytem w tej walce. Pomimo tego, że Rumun nie przegrał jeszcze w swojej karierze, bił się on raczej na mniejszych galach. 

Nasz typ: zwycięstwo Adam Tomasik.

CW 73 kg: Yann Liasse (8-1) vs. Adrian Gralak (5-0)

W tym pojedynku, wydaje się, że zawodnik z Luksemburga dopisze zwycięstwo w federacji KSW. Pojedynek odbędzie się w podwyższonym limicie wagi lekkiej. Adrian Gralak nie sprzeda łatwo skóry i będzie chciał utrzymać zerowy status porażek w swoim rekordzie.

Nasz typ: zwycięstwo Yann Liasse.

61,2 kg: David Martinik (5-4) vs. Kamil Szkaradek (2-0)

Walka dwóch młodych zawodników. David Martinik ma duże wahania formy, raz walczy świetnie, a raz nieco gorzej. Po drugiej stronie oktagonu, znajdzie się Kamil Szkaradek, czyli zawodnik Grapplingu Kraków. Szkaradek swoje poprzednie walki stoczył w federacji Armia Fight Night, gdzie dwukrotnie wygrywał.

Nasz typ: zwycięstwo Kamil Szkaradek.

56,7 kg: Adrianna Kreft (3-0) vs. Petra Castkova (6-4)

W jedynej walce kobiet, faworytką będzie zawodniczka z Czech. Petra Castkova jest o wiele bardziej doświadczoną zawodniczką, która walczyła nawet w legendarnym Bellatorze. Adrianna Kreft jeszcze nie przegrała w swojej zawodowej karierze i będzie to dla niej debiut w KSW.

Nasz typ: zwycięstwo Petra Castkova.

Daj piątaka!
[Liczba głosów: 0 Średnia: 0]

Udostępnij u SIEBIE MORDECZKO!