fbpx
Damian Stasiak

Damian Stasiak

Zawodnik MMA Damian Stasiak

Biogram

Damian Stasiak - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Damian Stasiak - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Damian Stasiak?

Damian Stasiak to utytułowany polski zawodnik MMA oraz karateka. Urodził się 20 lutego 1990 roku w Łodzi i od najmłodszych lat był zaangażowany w sport. Jego karateka pasja rozpoczęła się w wieku dziecięcym. W ciągu wielu lat zdobył wiele medali na Mistrzostwach Świata, Europy i Polski w tradycyjnym karate.

Damian Stasiak – osiągnięcia

Stasiak rozpoczął swoją przygodę z MMA w 2011 roku, wygrywając Mistrzostwa Polski w wadze lekkiej już w swoim profesjonalnym debiucie. Następnie, w 2014 roku, zdobył zwycięstwo w turnieju 3F – Extreme Fight Cage, pokonując trzech rywali w jednym wieczorze.

Damian Stasiak – UFC

W marcu 2015 roku Damian Stasiak podpisał kontrakt z UFC, największą organizacją MMA na świecie. W swoim debiucie na gali UFC Fight Night – Gonzaga vs Cro Cop 2 w Krakowie, przegrał na punkty z Yaozinem Mezą. Jednak już w swojej drugiej walce na gali UFC Fight Night 86 odniósł zwycięstwo nad Filipem Pejiciem przez poddanie w pierwszej rundzie. Kolejne zwycięstwo zanotował na gali UFC 204, gdzie poddał Davey’ego Granta w trzeciej rundzie przez balachę.

Damian Stasiak – kariera MMA

W swojej karierze w UFC Stasiak stoczył kilka emocjonujących walk, w tym przegraną z Pedro Munhozem i Brianem Kelleherem. Po serii niepowodzeń w organizacji, został zwolniony z UFC.

Damian Stasiak – KSW

W 2019 roku Damian Stasiak zadebiutował w polskiej federacji KSW, podpisując kontrakt z tą organizacją. W swoim pierwszym pojedynku na gali RWC 2 pokonał Nikolaja Kondratiuka przez duszenie trójkątne nogami. Następnie stoczył walkę o pas mistrzowski w wadze koguciej przeciwko Antunowi Račiciowi, którą przegrał decyzją większościową. W kolejnych walkach w KSW Stasiak odniósł sukces, zdobywając zwycięstwa przez poddanie, w tym duszenie trójkątne rękoma Patryka Surdyna na gali KSW 55 oraz kolejne poddanie na gali KSW 61 przeciwko Andrijowi Leżniewowi. Obecnie Damian Stasiak przygotowuje się do swojego kolejnego starcia na gali KSW 84, gdzie zmierzy się z Pascalem Hintzenem.

Damian Stasiak – karate

Oprócz sukcesów w MMA, Damian Stasiak odnosił również wiele sukcesów. Jako karateka, zdobywał liczne medale na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata w tradycyjnym karate. Jest to dowód na jego wszechstronność jako sportowca i zdolności techniczne, które przekłada na walki w oktagonie.

Damian Stasiak – umiejętności

Damian Stasiak jest cenionym zawodnikiem zarówno w kraju, jak i za granicą. Jego umiejętności, determinacja i doświadczenie czynią go silnym konkurentem w kategorii wagowej KSW. Jego walki są zawsze pełne emocji i niezwykle widowiskowe, co przyciąga wielu fanów sportu. Fani niecierpliwie czekają na jego kolejne występy, w których może udowodnić swoje umiejętności i zdobyć kolejne zwycięstwa dla siebie i swojej ojczyzny.

Damian Stasiak - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: KSW

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Webster

Data urodzenia (ile ma lat?): 1990.02.20

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Łódź, Poland

Damian Stasiak - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:14

L:10

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Damian Stasiak - Newsy