fbpx
Daniel Omielańczuk

Daniel Omielańczuk

Zawodnik MMA Daniel Omielańczuk

Biogram

Daniel Omielańczuk - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Daniel Omielańczuk - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Daniel Omielańczuk?

Daniel Omielańczuk, urodzony 31 sierpnia 1982 roku w Sokołowie Podlaskim, to polski kick-bokser i zawodnik mieszanych sztuk walki wagi ciężkiej. Jego kariera to fascynująca podróż przez świat różnych organizacji, w tym KSW, UFC, ACA i DSF, a obecnie występuje w federacji Clout MMA.

Daniel Omielańczuk – Początki kariery

Omielańczuk urodził się w Sokołowie Podlaskim, ale dorastał na wsi w Sawicach. Już od najmłodszych lat pasjonowały go sztuki walki. W wieku siedmiu lat zapisał się do sekcji karate, a później rozwijał swoje umiejętności w wielu innych dyscyplinach, w tym boksie tajskim, wushu i sandzie. Zdobywał tytuły mistrza Polski i uczestniczył w międzynarodowych turniejach.

Daniel Omielańczuk – KSW

Karierę w MMA rozpoczął 17 października 2009 roku od zwycięstwa nad Karolem Celińskim. Jego udział w turnieju KSW 12: Pudzianowski vs. Najman w grudniu 2009 roku zyskał uwagę fanów. Mimo że przegrał w ćwierćfinale z Łotyszem Konstantīnsem Gluhovsem i później z Davidem Olivią, to był to dla niego ważny krok na scenę międzynarodową.

Daniel Omielańczuk – Sukcesy w Polskim MMA

W kolejnych latach Omielańczuk zdobywał doświadczenie i zwyciężał w wielu pojedynkach w Polsce. Pokonał m.in. Błażeja Wójcika, Jakuba Beresińskiego i Daymana Lake’a, zdobywając pas Bushido FC.

Daniel Omielańczuk – UFC

W maju 2013 roku Daniel Omielańczuk podjął decyzję o wejściu do UFC, największej na świecie organizacji MMA. Jego debiut odbył się we wrześniu 2013 roku, kiedy to znokautował Austriaka Nandora Guelmino. Mimo kilku porażek w UFC, Omielańczuk odnotował także trzy zwycięstwa z rzędu, w tym nad Aleksiejem Olejniką. Niestety, jego kariera w tej organizacji zakończyła się po serii trzech porażek.

Daniel Omielańczuk – ACA

Po odejściu z UFC, Omielańczuk znalazł swoje miejsce w rosyjskiej organizacji ACA. Tam stoczył wiele walk, zdobywając cenne zwycięstwa. W jednym z pojedynków zmierzył się z Tonym Johnsonem o mistrzostwo wagi ciężkiej, niestety przegrał przez nokaut.

Daniel Omielańczuk – Powrót do KSW

W kwietniu 2022 roku pojawiły się doniesienia o powrocie Omielańczuka do KSW, największej polskiej organizacji MMA. Jego rywalem w tej organizacji był Ricardo Prasel, a walka zakończyła się poddaniem Omielańczuka w pierwszej rundzie.

Daniel Omielańczuk – Kontrowersyjne Zwycięstwo

Podczas gali KSW 75 w 2022 roku Omielańczuk zmierzył się z Michalem Martinkiem. Walka była wyjątkowo kontrowersyjna, zakończona niejednogłośną decyzją sędziów na korzyść Polaka, choć różnice w punktacji były znaczące. To zwycięstwo wywołało sporo dyskusji w środowisku MMA.

Daniel Omielańczuk – Żona i córki

Daniel Omielańczuk jest żonaty z Beatą i ma dwie córki bliźniaczki, Polę i Marcysię. Niestety, Pola cierpi na mózgowe porażenie dziecięce.

Daniel Omielańczuk – Kariera w Kick-Boksie

Omielańczuk próbował także swoich sił w kick-boksie i osiągnął sukcesy, m.in. zdobywając Mistrzostwo Polski i Mistrzostwo Europy w formule K-1.

Daniel Omielańczuk - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: Clout MMA

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Omielańczuk

Data urodzenia (ile ma lat?): 1982.08.31

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Sokołów, Podlaski, Polska

Daniel Omielańczuk - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:27

L:14

D:2

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Daniel Omielańczuk - Newsy