fbpx
Luis Henrique da Silva

Henrique da Silva

Zawodnik MMA Henrique da Silva

Biogram

Henrique da Silva - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Henrique da Silva - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Henrique da Silva?

Henrique da Silva, znanym również jako „Frankenstein,” to brazylijski zawodnik mieszanych sztuk walki. Sillva to zawodnik wagi półciężkiej, który zdobył uznanie na międzynarodowej scenie MMA. Zaczynając od skromnych początków i debiutu w Brazylii, przeszedł on długą i burzliwą karierę, która wciąż trwa. Jego ostatnie występy w polskiej organizacji Konfrontacja Sztuk Walki zwróciły uwagę fanów na jego talent i determinację.

Henrique da Silva – Wczesna Kariera

Henrique da Silva rozpoczął swoją profesjonalną karierę w mieszanych sztukach walki w grudniu 2013 roku na brazylijskiej gali Gringo Super Fight 8. Jego początki były obiecujące, z serią technicznych nokautów i zwycięstw, które przyciągnęły uwagę fanów i promotorów. To zwróciło uwagę Ultimate Fighting Championship, co otworzyło mu drzwi do jednej z największych organizacji MMA na świecie.

Henrique da Silva – UFC

Jego debiut w UFC miał miejsce w czerwcu 2016 roku podczas gali UFC 199. Da Silva nie zawiodł fanów i nokautował Jonathana Wilsona w drugiej rundzie. To był początek jego krótkiej, ale ekscytującej przygody w UFC. Podczas swojej krótkiej kariery w tej organizacji, da Silva zdobył uznanie za swoje umiejętności techniczne, w szczególności poddania, które zmusiły Joachima Christensena do odklepania.

Henrique da Silva – Porażki

Niestety, jego pobyt w UFC nie był wolny od porażek. Po kilku zwycięstwach i utracie na UFC Fight Night, da Silva został zwolniony z organizacji w 2017 roku. To był trudny moment w jego karierze, ale nie zraził się.

Henrique da Silva – Oktagon MMA

Po opuszczeniu UFC, da Silva znalazł się na arenie Oktagon MMA, gdzie nadal kontynuował swoją walkę w mieszanych sztukach walki. Jego udział w tej organizacji był mieszany, z sukcesami i porażkami. Jednak udowodnił, że jest gotów do wyzwań i ciągłego doskonalenia swoich umiejętności.

Henrique da Silva – KSW

W 2022 roku „Frankenstein” przeniósł swoje umiejętności i determinację do polskiej organizacji KSW. Jego debiut w KSW podczas gali KSW 75 był spektakularny, ponieważ znokautował byłego mistrza KSW, Tomasza Narkuna. To zwycięstwo zdobyło mu ogromne uznanie fanów i umożliwiło mu zdobycie miejsca w czołówce polskiej organizacji.

Henrique da Silva – Wyzwania

Mimo porażki przeciwko Oumarowi Sy na KSW 80, Henrique da Silva wciąż pozostaje zawodnikiem do obserwacji. Jego odwaga, skuteczność w nokaucie i umiejętność walki na ziemi czynią go groźnym rywalem. Jego nadchodzące starcie z Marcinem Wójcikiem na gali XTB KSW 88 będzie okazją do rehabilitacji i pokazania swojego potencjału na polskiej scenie MMA.

Henrique da Silva

Henrique da Silva jest doskonałym przykładem zawodnika MMA, który mimo przeciwności losu nieustannie dąży do doskonałości i wciąż ma wiele do zaoferowania światu mieszanych sztuk walki. Jego historia to opowieść o wytrwałości i determinacji, która inspiruje zarówno fanów, jak i młodych adeptów sportu.

Henrique da Silva - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: KSW

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Frankenstein

Data urodzenia (ile ma lat?): 1989.07.13

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Brazil

Henrique da Silva - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:19

L:10

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Henrique da Silva - Newsy