fbpx
ksw 72 - typy

KSW 72 – typy na galę

Spis treści - KSW 72 – typy na galę

W Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach odbędzie się gala KSW 72. Typy na galę przygotowała nasza redakcja. Dosłownie w ostatnich dniach mieliśmy jeszcze drobne przetasowanie na karcie walk i do walki wskoczył Bartłomiej Gładkowicz. Na pierwszy rzut oka, gala nie wygląda tak mocno, jak poprzednie KSW 71, ale poprzednie eventy tej federacji udowodniły, że mniej znani zawodnicy potrafią dać niesamowite walki.

Nasze typy – KSW 72

Niektóre walki mają zdecydowanych faworytów. Widać to u wszystkich bukmacherów. Niektóre walki są niezwykle trudne do obstawienia, ponieważ spotykają się zawodnicy nieprzewidywalni na podobnym, bardzo wysokim poziomie. Nasze typy na KSW 72 są następujące.

77,1 kg: Tomasz Romanowski (15-8, 5 KO, 1 Sub) vs. Andrzej Grzebyk (18-5, 11 KO, 3 Sub)

Walka wieczoru gali KSW 72. Pojedynek na szczycie wagi półśredniej. Zwycięzca programu Tylko Jeden (Tomasz Romanowski) zawalczy z byłym podwójnym mistrzem FENu (Andrzej Grzebyk). Walka może być przepustką do starcia o pas mistrzowski z Adrianem Bartosińskim. Grzebyk jest po porażce właśnie z Bartosem, natomiast Romanowski wygrał swoją ostatnią walkę z bardzo mocnym Pietrzakiem.

Nasz typ: zwycięstwo Tomasza Romanowskiego

65,8 kg: Dawid Śmiełowski (9-0, 7 KO, 2 Sub) vs. Patryk Kaczmarczyk (8-1, 2 KO, 2 Sub)

Dawid Śmiełowski stoczył jedną walkę w KSW, ale za to jaką. 8 sekund przed zakończeniem trzeciej rundy zwyciężył z Filipem Pejicem po TKO. Gdyby walka nie zakończyła się przed czasem, Dawid zapewne przegrałby na kartach sędziowskich. Zawodnik Ankosu MMA jeszcze nie przegrał w swojej karierze, a wszystkie walki kończył przed czasem. Patryk Kaczmarczyk również stoczył 9 profesjonalnych walk w MMA. Przegrał tylko jedną z nich, gdy musiał uznać wyższość Roberta Ruchały. 

Nasz typ: zwycięstwo Dawida Śmiełowskiego

77,1 kg: Michał Pietrzak (10-5-1, 3 KO, 2 Sub) vs. Brian Hooi (17-9 1NC, 5 KO, 6 Sub)

Można by rzec: easy money. Michał Pietrzak wita w klatce KSW debiutanta z Holandii. Brain Hooi ma za sobą pojedynek na Bellatorze, a także w UAE Warriors, lecz wydaje się, że Polak z Czerwonego Smoka powinien sobie poradzić. 

Nasz typ: zwycięstwo Michała Pietrzaka

56,7 kg: Sara Luzar-Smajić #3 (4-1, 1 KO) vs. Emilia Czerwińska (1-0, 1 KO)

Chorwacka zawodniczka trenująca na co dzień w dobrze znanym polskim kibicom UFD GYM w Dusseldorfie (klub Roberto Soldica) jest zdecydowaną faworytką. Numer 3 w rankingu pań KSW stoczy walkę z rozpoczynającą swoją karierę w MMA zawodniczką z Zielonej Góry.

Nasz typ: zwycięstwo Sary Luzar-Smajić

77,1 kg: Kacper Koziorzębski (8-4, 4 KO) vs. Emil Meek (9-6, 7 KO, 1 Sub)

Ta walka wydaje się być najtrudniejsza do wytypowania. Z jednej strony zawodnik z bilansem w KSW 2-2 (Koziorzębski), a po drugiej stronie zawodnik, który przegrał ostatnie swoje 4 walki (Meek). Norweg swoje pojedynki toczył na UFC, gdzie w jednej z walk przegrał z niekwestionowanym championem – Kamaru Usmanem!

Nasz typ: zwycięstwo Kacpra Koziorzębskiego

93 kg: Oumar Sy (6-0, 3 KO, 2 Sub) vs. Bartłomiej Gładkowicz (7-2, 3 KO, 3 Sub)

Druga walka Francuza powinna być zdecydowanie łatwiejsza, ponieważ jego rywal wypadł z walki, a w zastępstwo wskoczył Gładkowicz. Młody zawodnik z Octopusa Łódź wziął walkę na ostatnią chwilę, więc wydaje się, że Francuz powinien mieć ułatwione zadanie.

Nasz typ: zwycięstwo Oumara Sy

61,2 kg: Patryk Surdyn (6-2, 1 KO, 2 Sub) vs. Gustavo Oliveira (8-1, 4 KO, 3 Sub)

Patryk Surdyn swoje walki przegrywał tylko z wielkimi nazwiskami (Wikłacz i Stasiak). Poza tym nie miał problemów ze swoimi przeciwnikami. Tym razem stanie do walki z Brazylijczykiem, który nie wiadomo co zaprezentuje, przez co może być bardzo niebezpieczny.

Nasz typ: zwycięstwo Gustavo Oliveiry

70,3 kg: Hubert Szymajda (9-5, 1 KO, 5 Sub) vs. Yann Liasse (6-1, 1 KO, 4 Sub)

Zawodnik z Luksemburgu zaprezentował się bardzo dobrze w swoim debiucie w federacji KSW. Zwyciężył z Oskarem Szczepaniakiem, a w międzyczasie wygrał jeszcze swój pojedynek na gali Soko. Hubert Szymajda przegrał swoją ostatnią walkę z Kacprem Koziorzębskim.

Nasz typ: zwycięstwo Yanna Liasse

77,1 kg: Robert Maciejowski (5-4-1, 5 KO) vs. Arkadiusz Kaszuba (3-1, 2 KO)

Faworytem tego starcia wydaje się być bardziej doświadczony zawodnik z Białej Podlaskiej, czyli Robert Maciejowski. Pomimo tego, że jeden i drugi, przegrali swoje debiutanckie walki w KSW, może to być bardzo dobre starcie. Zawodnicy walczą o swoje kontrakty w największej polskiej federacji MMA.

Nasz typ: zwycięstwo Roberta Maciejowskiego

Daj piątaka!
[Liczba głosów: 0 Średnia: 0]

Udostępnij u SIEBIE MORDECZKO!