fbpx
typy ksw 70

Zapowiedź i typy KSW 70 – Pudzianowski vs Materla

Spis treści - Zapowiedź i typy KSW 70 – Pudzianowski vs Materla

Hitowa gala numer 70 zbliża się wielkimi krokami. W najbliższy weekend (28 maja 2022 roku) odbędzie się kolejna gala największej polskiej federacji MMA. KSW 70 odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie, która jest doskonale znana kibicom. Zaplanowane walki zapowiadają się bardzo ciekawie, karta walk jest bardzo mocna, a większość z nich to walki w kategorii ciężkiej i półciężkiej. W oktagonie wystąpią legendy KSW – Mariusz Pudzianowski i Michał Materla, którzy skrzyżują rękawice w main evencie KSW 70. Pudzianowski i Materla to żywe legendy federacji, wspólnie zakończyli 26 pojedynków przed czasem. Zapowiadają się prawdziwe grzmoty w Łodzi!

Walka wieczoru KSW 70 – Mariusz Pudzianowski vs. Michał Materla

Walka wieczoru będzie zdecydowanie najbardziej elektryzującym pojedynkiem tej gali. Po jednej stronie najsilniejszy człowiek na świecie – Mariusz Pudzianowski (16-7), a naprzeciwko niego były mistrz KSW w wadze średniej – Michał Materla (31-8). Legendy, wielcy sportowcy i piekielnie mocno bijący zawodnicy. Pudzian w tej walce będzie zdecydowanie silniejszy od swojego przeciwnika, lecz umiejętności czysto sportowe będą ogromną przewagą Materli. Szczecinianin powrócił na zwycięską ścieżkę, pokonując Moise Rimbona i Jasona Radcliffe’a. Materla w ostatnich latach przegrywał tylko z mistrzami KSW z Roberto Soldicem, dwa razy ze Scottem Askhamem, a także z Mamedem Khalidovem. “Cipao” jest bez wątpienia faworytem bukmacherów, lecz Pudzianowski nie ma nic do stracenia. Zawodnik trenujący na co dzień w WCA przeszedł bardzo mocny obóz przygotowawczy i pomimo ogromnej sympatii dwóch panów, w oktagonie będzie bił niezwykle mocno. Mariusz Pudzianowski jest niepokonany od walki z Szymonem Kołeckim w marcu 2019 roku. Jeśli wygra kolejną walkę udowodni włodarzom, że w wadze ciężkiej może go zatrzymać już tylko Darko Stosic lub obecny champion – Philip De Fries. Walka Mariusza i Michała została zakontraktowana w limicie do 120.2 kg i będzie walką wieczoru KSW 70. Pudzianowski vs Materla. Nasza redakcja stawia na na zwycięstwo Michała Materli przez poddanie, dzięki jego wysokim umiejętnościom w parterze. 

Nasze typy – KSW 70

Pozostałe walki na gali KSW 70 zapowiadają się równie emocjonująco. Nasze typy KSW 70 są następujące.

120.2 kg: Daniel Omielańczuk (25-12-1) vs. Ricardo Prasel (12-3)

Brazylijczyk dość niespodziewanie pokonał Michała Kitę w swoim debiucie w federacji KSW. Były piłkarz stanie tym razem do walki z niekwestionowanym weteranem i byłym zawodnikiem UFC i ACA – Danielem Omielańczukiem. 

Typujemy gładkie zwycięstwo Omielańczuka.

93 kg: Rafał Kijańczuk (11-4) vs. Ivan Erslan (11-1)

Chorwat skrzyżuje rękawice z Polakiem po raz pierwszy. Faworytem na papierze wydaje się być Ivan Erslan, który jest numerem 2 w rankingu wagi półciężkiej. Chorwat bije naprawdę mocno i nie pozostawia decyzji sędziom. 

Typujemy zwycięstwo Erslana

120.2 kg: Marek Samociuk (3-2) vs. Izu Ugonoh (1-1)

Rewanż! Po rocznej przerwie Panowie po raz drugi staną na przeciw siebie w oktagonie. Ostatnie starcie zakończyło się zwycięstwem Samociuka i totalnym wycieńczeniem Izu, który musiał opuścić salę na wózku. Bukmacherzy stawiają na byłego boksera, lecz my stawiamy na powtórkę z rozrywki.

Typujemy zwycięstwo Samociuka.

93 kg: Damian Piwowarczyk (5-0) vs. Bartosz Leśko (11-2-2)

Ten pojedynek zapowiada się niesamowicie. Niepokonany zawodnik Czerwonego Smoka i odkrycie roku MMA 2021 stanie do walki z doświadczonym zawodnikiem walczącym w przeszłości dla FEN i ACA. Naszym zdaniem, będzie to niesamowicie wyrównana walka, ale zwycięstwo zgarnie młody Piwowarczyk.

Typujemy zwycięstwo Piwowarczyka.

83.9 kg: Radosław Paczuski (3-0) vs. Jason Wilnis (2-0)

Ten pojedynek to gratka dla fanów kickboxingu. Wydaje się, że nie ma możliwości, aby walka przeniosła się do parteru, gdy naprzeciw siebie staje tak fantastycznych strikerów. Polak to doświadczony zawodnik rozpoczynający karierę w MMA, lecz Holender to były mistrz Glory, który potrafił pokonać Israela Adesanya’e. Typowanie było trudne i sądzimy, że walka zakończy się przez decyzję sędziego.

Typujemy zwycięstwo Wilnisa.

52.2 kg: Anita Bekus (5-2) vs. Roberta Zocco (3-3)

Polka odprawiła już w oktagonie KSW Magdalenę Sormovą, tym razem zawalczy z Robertą Zocco. Wraca ona do zawodowego MMA po 3 latach i wchodzi w zastępstwo tydzień przed walką. Fajerwerków nie będzie i zawodniczka Octopusa Łódź zgarnie gładkie zwycięstwo.

Typujemy zwycięstwo Bekus.

83.9 kg: Albert Odzimkowski (11-6) vs. Tommy Quinn (9-5)

Poprzednia walka zakończyła się zwycięstwem Alberta, lecz przebieg walki nie był do końca prawidłowy, a sędziowie zmienili werdykt na no contest. Walka odbyła się na gali KSW 68 i już po kilku miesiącach będziemy mieli szansę zobaczyć powtórkę.

Typujemy zwycięstwo Odzimkowskiego.

CW 74 kg: Łukasz Rajewski (11-7) vs. Francisco Barrio (9-2)

Pierwsza walka na gali KSW 70 zapowiada się również interesująco. Zawodnik z Poznania stanie naprzeciwko Argentyńczyka trenującego w Irlandii. Łukasz Rajewski swoją ostatnia walkę w MMA przegrał, a Barrio wygrał w KSW z Koperą, a później dołożył zwycięstwo nad Bakocevicem w FNC. Starcie zapowiada się niezwykle ciekawie.

Typujemy zwycięstwo Rajewskiego.

Daj piątaka!
[Liczba głosów: 0 Średnia: 0]

Udostępnij u SIEBIE MORDECZKO!