fbpx
Marek Samociuk

Marek Samociuk

Zawodnik MMA Marek Samociuk

Biogram

Marek Samociuk - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Marek Samociuk - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Marek Samociuk?

Marek Samociuk, zdobywca pierwszego turnieju Wotore, wkracza z impetem do polskiego MMA. Rozpoczynając karierę w kategorii średniej, ważył około 84 kilogramów. Jednak po krótkim okresie zdecydował się na przesiadkę do dywizji ciężkiej, prezentując na wagę imponujące 118,1 kg.

Marek Samociuk – wzrost

Samociuk, pomimo rywalizacji w wadze ciężkiej, nie wyróżnia się najlepszymi warunkami fizycznymi, osiągając wzrost 184 cm.

Marek Samociuk – osiągnięcia

Mimo krótkiej kariery, Samociuk może poszczycić się zwycięstwem w pierwszym turnieju Wotore w 2020 roku. Jego najbardziej spektakularne pojedynki to zwłaszcza starcie z Denisem Załęckim, które zakończył w zaledwie 90 sekund, oraz wygrana z Izu Ugonohem na KSW 60.

Marek Samociuk – Wotore

Debiutując w maju 2019 roku, Samociuk szybko zyskał uznanie, zwyciężając na gali Thunderstrike Fight League 17. Pomimo pojedynczej porażki z Pawłem Białasem, postanowił przystąpić do turnieju Wotore, który zakończył zwycięstwem, zdobywając 50 tysięcy złotych.

Marek Samociuk – KSW

Po podpisaniu kontraktu z KSW, Marek Samociuk stoczył walkę z Izu Ugonohem na KSW 60, pokazując ogromną determinację i nokautując przeciwnika w drugiej rundzie. Mimo późniejszej porażki z Michałem Kitą, odnotował udane starcie z Ugonohem, co przyniosło mu uznanie.

Marek Samociuk – ciekawostki

Ciekawostką jest, że Marek Samociuk równolegle prowadzi karierę w MMA i pracuje jako wykładowca na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie od roku akademickiego 2022/2023. Marek Samociuk to nie tylko utalentowany zawodnik MMA, ale także osobowość, której determinacja i wszechstronność pozostawiają ślad w polskim sporcie walki.

Marek Samociuk - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: KSW

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: brak

Data urodzenia (ile ma lat?): 1996.07.15

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Polska

Marek Samociuk - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:5

L:4

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Marek Samociuk - Newsy