fbpx
Ricardo Prasel

Ricardo Prasel

Zawodnik MMA Ricardo Prasel

Biogram

Ricardo Prasel - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Ricardo Prasel - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Ricardo Prasel?

Ricardo Prasel, znany również jako były piłkarz grający na pozycji bramkarza m.in. w klubie Chelsea F.C., jest brazylijsko-niemieckim zawodnikiem mieszanych sztuk walki wagi ciężkiej. Jego niezwykła kariera obejmuje zarówno sportową rywalizację na boisku, jak i w oktagonie.

Ricardo Prasel – Kariera piłkarska

Kariera piłkarska Ricardo Prasela była obiecująca, zaczynając od kategorii młodzieżowych w brazylijskich klubach takich jak Guarapuava Esporte Clube, Atlético Paranaense, Joinville EC i CA Juventus. Jego talent zaowocował wypożyczeniem przez Standard Liège w Belgii oraz krótkim okresem gry w drużynie Chelsea B, gdzie miał okazję rywalizować z gwiazdami futbolu. Niestety, przewlekłe zapalenie kaletki biodrowej zmusiło go do przedwczesnego zakończenia kariery piłkarskiej w wieku 22 lat.

Ricardo Prasel – Kariera MMA

Jednak zamiast poddawać się, Prasel znalazł nową pasję w MMA. Zaczął treningi brazylijskiego jiu-jitsu i osiągnął sukcesy, zdobywając brązowy pas. Wkrótce w pełni poświęcił się mieszanej sztuce walki i zadebiutował zawodowo w 2012 roku.

Ricardo Prasel – UFC

Jego sportowe osiągnięcia w MMA obejmują występ w słynnym programie Dana White’s Contender Series, gdzie miał okazję rywalizować o kontrakt z UFC. Chociaż przegrał pojedynek, nie poddał się i kontynuował swoją karierę, występując na arenach międzynarodowych, w tym na gali UAE Warriors 22.

Ricardo Prasel – KSW

W 2022 roku podpisał kontrakt z polską federacją KSW, co okazało się znaczącym krokiem w jego karierze. W KSW zdobył uznanie dzięki zwycięstwom nad takimi rywalami jak Michał Kita i Daniel Omielańczuk, co przyczyniło się do awansu na drugie miejsce rankingu KSW w wadze ciężkiej.

Ricardo Prasel – Porażki

Jego największym wyzwaniem było stoczenie walki wieczoru gali KSW 74 z mistrzem Philem De Friesem o pas międzynarodowy KSW w wadze ciężkiej. Niestety, walkę przegrał po tym, jak De Fries poddał go duszeniem bulldog w pierwszej rundzie.

Ricardo Prasel - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: KSW

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Alemão

Data urodzenia (ile ma lat?): 1990.06.02

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Brazylia

Ricardo Prasel - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:13

L:4

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Ricardo Prasel - Newsy