fbpx
Gamrot ranking UFC

Awans Mateusza Gamrota w rankingu UFC

Spis treści - Awans Mateusza Gamrota w rankingu UFC

Nie milkną echa kolejnego zwycięstwa Mateusza Gamrota w największej federacji MMA na świecie. Zawodnik Czerwonego Smoka Poznań po świetnej batalii zwyciężył przez jednogłośną decyzję (48-47) z Armanem Tsarukyanem. Efektowna walka, wyrównany pojedynek, bonus za walkę wieczoru przyczyniły się znacząco do awansu Mateusza Gamrota w rankingu UFC. Na które miejsce awansował Polak urodzony w Kudowie-Zdroju?

Mateusz Gamrot wskakuje do TOP10 rankingu UFC

Po sobotniej gali UFC Vegas 57, Mateusz Gamrot pojawił się na nagłówkach artykułów wszystkich mediów związanych z MMA na całym świecie. Po niezwykle wyrównanej walce, zwyciężył z Tsarukyanem, a już w oktagonie wybrał kolejnego zawodnika, z którym będzie chciał skrzyżować rękawice. Gamer wybrał najbardziej brutalnego zawodnika w tej dywizji, czyli Justina Gaethje. We wtorek rano, na stronie UFC pojawiła się aktualizacja rankingu wagi lekkiej UFC. Mateusz Gamrot wskakuje do TOP10 rankingu UFC. Gamrot awansuje, aż o 4 pozycje do góry i zamienia się miejscami z legendą i jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników MMA w historii – Conorem McGregorem. Mateusz Gamrot jest już na 8 pozycji w rankingu UFC.

Dana White zdradza plan na kolejną walkę Gamrota

Dywizja lekka w UFC, aktualnie pozostaje bez mistrza. Na gali UFC 274, Charles Oliveira wygrał kolejną obronę o pas mistrzowski z Justinem Gaethje, lecz nie zrobił wagi. Wydaje się, że do walki o pas Brazylijczyk zmierzy się z Islamem Makhachevem. Na swoją kolejną walkę w drodze o pas czeka również Gamrot. Trenujący w Poznaniu zawodnik najchętniej zmierzyłby się z zawodnikiem, którego pokonał Oliveira, lecz Dana White zdradził plany na kolejną walkę Gamrota. Podczas wywiadu stwierdził, że bardzo podobałoby mu się zestawienie Mateusz Gamrot vs. Beneil Dariush. Urodzony w Iranie zawodnik ma serię 8 zwycięstw z rzędu i jest na pozycji numer 6 w rankingu UFC. Beneil Dariush (21-4-1) ostatni raz przegrał na początku 2018 roku i jest doświadczonym zawodnikiem Brazylijskiego Jiu Jitsu. Parterowa potyczka obu panów zapowiada się bardzo dobrze.

Daj piątaka!
[Liczba głosów: 1 Średnia: 5]

Udostępnij u SIEBIE MORDECZKO!