fbpx
Justin Gaethje

Justin Gaethje

Zawodnik MMA Justin Gaethje

Biogram

Justin Gaethje - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Justin Gaethje - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Justin Gaethje?

Justin Ray Gaethje to amerykański zawodnik mieszanych sztuk walki urodzony 14 listopada 1988 roku w Safford, w stanie Arizona. Jest byłym mistrzem World Series of Fighting (WSOF) w wadze lekkiej i tymczasowym mistrzem Ultimate Fighting Championship (UFC) w tej samej kategorii wagowej.

Justin Gaethje – biografia

Wczesne życie Justina Gaethje rozpoczęło się w Safford, gdzie jego matka pochodzenia meksykańskiego, Carolina, była listonoszką, a ojciec, John Ray Gaethje, pochodził z Niemiec i był górnikiem. Jego rodzice pracowali ciężko, podobnie jak jego dziadkowie, a ojciec przeszedł na emeryturę po wieloletniej pracy w kopalni miedzi. Justin ma dwie siostry i brata bliźniaka, który również pracował w kopalni. Przed karierą w MMA, Gaethje spędził lato pracując w kopalni, co tylko umocniło jego dążenie do osiągnięcia sukcesu w życiu.

Justin Gaethje – początki kariery

Kariera zapaśnicza Justina rozpoczęła się już w wieku czterech lat, a podczas nauki w Safford High School osiągnął wiele sukcesów jako zapaśnik, stając się czterokrotnym finalistą i dwukrotnym mistrzem stanowym w Arizonie. Kontynuował karierę zapaśniczą na Uniwersytecie Północnego Kolorado, gdzie zdobył wiele wyróżnień.

Justin Gaethje – kariera MMA

Jego przygoda z MMA zaczęła się jako student pierwszego roku na Uniwersytecie Północnego Kolorado. Właśnie tam zainteresował się sportem i postanowił spróbować swoich sił w walce amatorskiej. Po sukcesach na poziomie amatorskim, zadebiutował jako zawodowy zawodnik MMA i szybko zdobył uznanie. Przyjęty do World Series of Fighting, w 2014 roku został mistrzem tej organizacji w wadze lekkiej.

Justin Gaethje – UFC

W maju 2017 roku dołączył do Ultimate Fighting Championship. W federacji kontynuował swoją serię spektakularnych walk i zdobył wiele nagród bonusowych za występ wieczoru. Jego styl walki w stójce, charakteryzujący się potężnymi nokautami i ciosami w nogi, zdobył mu rzesze fanów.

Justin Gaethje – Osiągnięcia

Jednym z najważniejszych momentów w karierze Gaethje było zdobycie tymczasowego mistrzostwa UFC w wadze lekkiej. Wszystko dzięki pokonaniu Tony’ego Fergusona w maju 2020 roku. Jego zdolności w walce sprawiły, że stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników MMA na świecie. Po porażce z Khabibem Nurmagomiedovem w walce o unifikacyjne mistrzostwo, Gaethje kontynuował swoje osiągnięcia w UFC, zdobywając kolejne zwycięstwa i nagrody za występ wieczoru. Jego kariera jest dalej niezwykle udana, a plany na przyszłość wciąż obiecują kolejne emocjonujące pojedynki.

Justin Gaethje – życie prywatne

Poza sportem, Gaethje posiada tytuł licencjata w dziedzinie opieki społecznej. Deklaruje zamiar pracy z trudną młodzieżą po zakończeniu kariery sportowej. Jest również znany z sympatii do Donalda Trumpa, co wpłynęło na jego aktywność polityczną. Jego historia sportowego sukcesu i oddanie pracy społecznej czynią go inspirującym przykładem.

Justin Gaethje - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: The Highlight

Data urodzenia (ile ma lat?): 1988.11.14

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Stany Zjednoczone

Justin Gaethje - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:25

L:4

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Justin Gaethje - Newsy