fbpx
Joanna Jędrzejczyk koniec kariery

Joanna Jędrzejczyk zakończyła karierę MMA

Spis treści - Joanna Jędrzejczyk zakończyła karierę MMA

Szok i niedowierzanie. To pierwsze słowa, które przychodzą fanom MMA na całym świecie. Joanna Jędrzejczyk zakończyła karierę MMA. Po drugiej porażce z Zhang Weili, Polka rzuciła rękawice w oktagonie i zakończyła swoją piękną przygodę z MMA. Decyzja była niespodziewana, ponieważ Joanna wróciła do oktagonu po dwóch latach nieobecności!

Weili vs. Jędrzejczyk – wynik walki

Walka Weili vs. Jędrzejczyk zakończyła się w drugiej rundzie. Wynik walki został przesądzony przez potężnego backfista w wykonaniu byłej mistrzyni z Kraju Środka. Zhang Weili już w pierwszej rundzie pokazała dużą dominację nad JJ. Sprowadzając Polkę i kontrolując ją w parterze, była całkiem blisko zakończenia tego pojedynku w pierwszej rundzie. Polka odgryzała się kombinacjami stójkowymi, ale Chinka przenosiła walkę do parteru. W drugiej rundzie, udało się Joannie obronić próbę obalenia. Chwilę potem, Zhang wyprowadziła uderzenie backfistem, które posłało Polkę na deski. Sędzia od razu zakończył walkę.

Zhang Weili vs. Joanna Jędrzejczyk: koniec kariery 

Walka na UFC 275 była drugą walką Polki z Chinką. Ich ostatnia walka miała miejsce 7 marca 2020 roku w Las Vegas. Po niejednogłośnej decyzji, Polka musiała uznać wyższość Chinki. Była to walka o pas mistrzowski UFC w kategorii słomkowej. O ten sam pas, który Joanna Jędrzejczyk przegrała z Rose Namajunas. Dana White przed samą walką dolał oliwy do ognia, mówiąc, że jest to eliminator do walki o pas mistrzowski UFC w kategorii słomkowej, który aktualnie posiada Carla Esparza. Obie zawodniczki wyszły niezwykle zmotywowane do tego pojedynku: Zhang Weili vs. Joanna Jędrzejczyk. Koniec kariery dla zawodniczki z Olsztyna zakończył jej piękną historię w MMA.

Joanna Jędrzejczyk – zakończenie kariery sportowej.

Cały świat był w szoku po ogłoszeniu sportowej emerytury w wykonaniu Joanny Jędrzejczyk. Zakończenie kariery sportowej przypadło na czerwcową galę w Singapurze. Joanna Jędrzejczyk jest jedną z największych gwiazd damskiego MMA w Polsce, ale także w Stanach Zjednoczonych. Trenująca na co dzień w American Top Team, była mistrzynią UFC w kategorii słomkowej w latach 2015-2017. W tym czasie, obroniła swój pas, aż 5-krotnie. Joanna Jędrzejczyk jest również 3-krotną mistrzynią świata w boksie tajskim, 2-krotną mistrzynią Europy w boksie tajskim.

Joanna Jędrzejczyk – bizneswoman i przyszła matka

Joanna Jędrzejczyk już w rozmowie po walce przyznała się, jakie plany ma na swoje życie bez sportu. Joanna Jędrzejczyk chce zostać bizneswoman, a także będzie starać się o dziecko. JJ ma już prawie 35 lat i póki co odwiesza rękawice na kołek. Ale czy na zawsze? Była mistrzyni UFC nie kryła łez podczas ogłoszenia swojej decyzji, a także podczas pożegnania z fanami. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia walka Joanny Jędrzejczyk w oktagonie. A z tego miejsca, musimy podziękować za piękne walki Joanny w UFC i cały wkład, jaki włożyła w rozwój i popularność MMA w Polsce i na świecie!

Daj piątaka!
[Liczba głosów: 0 Średnia: 0]

Udostępnij u SIEBIE MORDECZKO!