fbpx
Arman Tsarukyan

Arman Tsarukyan

Zawodnik MMA Arman Tsarukyan

Biogram

Arman Tsarukyan - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Arman Tsarukyan - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Arman Carukjan – kim jest?

Arman Nairowicz Carukjan to ormiańsko-rosyjski zawodnik mieszanych sztuk walki, który jest pochodzenia gruzińskiego. Urodził się 11 października 1996 roku w Achalkalaki w Gruzji. Carukjan jest zawodnikiem Ultimate Fighting Championship od 2019 roku.

Arman Carukjan – biografia

Carukjan pochodzi z ormiańskiej rodziny o zamożnych korzeniach i dorastał w Achalkalaki. Jako dziecko przez 10 lat uprawiał hokej na lodzie na pozycji lewego skrzydłowego. W późniejszych latach pełnił funkcję specjalnego trenera szkoleniowego dla Siewierstal Czerepowiec w sezonie 2019-20. Niemal całą swoją młodość spędził w Rosji, gdzie jego ormiańscy rodzice wyjechali, gdy miał zaledwie trzy lata. Posiada podwójne obywatelstwo.

Arman Carukjan – kariera MMA

Kariera MMA Armana Carukjana rozpoczęła się 25 września 2015 roku, gdy zadebiutował jako zawodowy zawodnik MMA. Wygrał swój pierwszy pojedynek przed czasem, nokautując Szamila Olochanowa w pierwszej rundzie. Następnie przegrał jednym nokautem z Aleksandrem Belichem, jednak w kolejnych latach odniósł serię zwycięstw, wygrywając 12 z 13 walk, z czego 9 zakończył przed czasem. W grudniu 2016 roku zrewanżował się Belichowi, poddając go duszeniem gilotynowym w pierwszej rundzie. Przed podpisaniem kontraktu z UFC, Carukjan miał rekord 13 wygranych i 1 porażki.

Arman Carukjan – UFC

W UFC Carukjan zadebiutował 20 kwietnia 2019 roku na gali UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik, gdzie zmierzył się z Isłamem Machaczewem, jednym z głównych partnerów treningowych Chabiba Nurmagomiedowa. Choć przegrał ten pojedynek jednogłośną decyzją, walka została uhonorowana bonusem za walkę wieczoru. Następnie, 27 lipca 2019 roku, na gali UFC 240 Carukjan odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w UFC, pokonując jednogłośnie Oliviera Aubin-Merciera.

Arman Carukjan – kontuzja

Kolejny planowany pojedynek dla Armana Carukjana miał odbyć się 29 kwietnia 2023 roku podczas gali UFC Fight Night, gdzie miał zmierzyć się z Renato Moicano. Niestety, Brazylijczyk doznał urazu i został wykluczony z udziału w walce. Nowym rywalem Carukjana został inny Brazylijczyk, Joaquim Silva, a walka obu zawodników przeniesiona została na 17 czerwca.

Arman Tsarukyan - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Ahalkalakets

Data urodzenia (ile ma lat?): 1996.10.11

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Armenia

Arman Tsarukyan - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:20

L:3

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Arman Tsarukyan - Newsy