fbpx
Gamrot wygrywa na UFC

Mateusz Gamrot zwycięża w walce wieczoru UFC Vegas 57

Spis treści - Mateusz Gamrot zwycięża w walce wieczoru UFC Vegas 57

Ależ piękny wieczór stworzyli Arman Tsarukyan i Mateusz Gamrot. Polak zwycięża w walce wieczoru na UFC Vegas 57. Był to 25-minutowy spektakl dla kibiców MMA na całym świecie. O tej walce pisali wszyscy na całym świecie. Były podwójny mistrz federacji KSW, wygrał swoją kolejną walkę w UFC i można śmiało powiedzieć, że była to największa wygrana Polaka w całej profesjonalnej karierze. Pod wrażeniem walki był Khabib Nurmagomiedow, który pogratulował Gamrotowi na hali UFC Apex.

Tsarukyan vs. Gamrot – wynik walki

W main evencie gali UFC Vegas 57 zmierzyli się Tsarukyan vs. Gamrot. Wynik walki to jednogłośna decyzja sędziowska i 4 z rzędu zwycięstwo Polaka. Cała trójka sędziowska punktowała jednomyślnie. Pierwsze dwie rundy wygrał Ormianin z rosyjskim paszportem, natomiast trzecią i dwie rundy mistrzowskie należały do Polaka. Gamrot zdecydowanie lepiej rozegrał to starcie pod względem kondycyjnym i taktycznym. Była to również kolejna pięcio rundowa batalia Polaka (wiele razy bronił pasa mistrzowskiego federacji KSW na tym dystansie). Walka była niezwykle techniczna, bardzo wymagająca i toczona w bardzo dobrym tempie. Sama walka otrzymała bonus za walkę wieczoru.

Wielkie nazwiska gratulują Gamrotowi

Zachwytów po walce było naprawdę sporo. Pierwsza walka wieczoru w wykonaniu Polaka przebiegła bardzo dobrze. 25 minut prawdziwego pokazu świetnego MMA i zwycięstwo nad wyżej notowanym przeciwnikiem (Tsarukyan – 11 w rankingu wagi lekkiej UFC, Gamrot – 12 w rankingu wagi lekkiej UFC). Już w czasie walki, Twitter płonął od wpisów zawodników MMA, którzy byli pod ogromnym wrażeniem intensywności walki. Po ogłoszeniu werdyktu, sam Khabib Nurmagomiedow pogratulował zwycięstwa Polakowi, chwaląc jego dobre zapasy, którymi przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Były champion, Henry Cejudo był również pod wrażeniem umiejętności grapplingowym zawodnika Czerwonego Smoka.

Kto następny dla Gamrota?

Kto następny dla Mateusz Gamrota? Na pytanie odpowiedział sam zainteresowany w wywiadzie tuż po walce. “Gamer” chce walki z Justinem Gaethje. Amerykanin jest obecnie sklasyfikowany na pozycji numer 3 w rankingu UFC. Polak prawdopodobnie przeskoczy parę oczek w górę i możliwe, że wskoczy do TOP 10. Wydaje się jednak, że do walki z Amerykaninem, Gamrot musiałby pokonać kogoś z pozycji 5-10. A w tym miejscu znajduje się już ścisła czołówka wagi lekkiej z Conorem McGregorem, Tonym Fergusonem, Beneilem Dariushem czy Michaelem Chandlerem.

Daj piątaka!
[Liczba głosów: 1 Średnia: 5]

Udostępnij u SIEBIE MORDECZKO!