fbpx
Wyniki walk – FEN 40

Wyniki walk – FEN 40

Spis treści - Wyniki walk – FEN 40

W sobotę 18 czerwca odbyła się 40 odsłona gali FEN. Wydarzenie miało miejsce w Ostródzie. Walka wieczoru to starcie Cezarego Oleksiejczuka z Kamilem Kreską. Oleksiejczuk w listopadzie 2021 roku zdobył pas mistrzowski, który bronił na gali FEN 40. Na galę zaplanowane zostało aż 11 bardzo ciekawych walk.

Jakie walki odbyły się podczas FEN 40?

Na gali mogliśmy zobaczyć aż 11 pojedynków, w tym aż 9 walk zawodowych. Federacja Fight Exclusive Night naprawdę się przygotowała i stworzyła bardzo ciekawą kartę z aż 3 walkami mistrzowskimi. Mogliśmy zobaczyć Kacpra Formela broniącego pasa wagi piórkowej. Tytuł, jeśli chodzi o kategorię pośrednią bronił Cezary Oleksiejczuk. Podczas trwania gali poznaliśmy również nowego mistrza wagi średniej.

Walki w karcie głównej wyglądały następująco:

 • Kacper Formela z rekordem 13-4-0 vs Aleksandr Gorshechnik z rekordem 18-5-0
 • Cezary Oleksiejczuk z rekordem 8-2-0 vs Kamil Kraska z rekordem 8-1-0
 • Marcin Naruszczka z rekordem 23-11-2 vs Piotr Kuberski z rekordem 9-1-0
 • Adrian Zieliński z rekordem 21-11-0 vs Jacek Jędraszczyk z rekordem 8-3-0
 • Patryk Duński z rekordem 8-5-1 vs Wojciech Kawa z rekordem 4-1-0
 • Szymon Dusza z rekordem 10-7-0 vs Wawrzyniec Bartnik z rekordem 6-2-0
 • Wojciech Janusz z rekordem 11-7-0 vs Łukasz Klinger z rekordem 10-6-0
 • Dariusz Hrehorowicz z rekordem 0-0-0 vs Adam Lazar z rekordem 0-0-0
 • Alan Szymański z rekordem 0-1-0 vs Bartłomiej Dragański z rekordem 1-0-0

Jeśli chodzi o kartę wstępną mogliśmy zobaczyć tam:

 • Michał Borowski z rekordem 11-1-0 vs Mateusz Koszela z rekordem 1-3-0
 • Oskar Stachura z rekordem 2-1-0 vs Oliwier Filipiak z rekordem 8-1-0

Kacper Formela vs Aleksandr Gorshechnik – wynik walki na FEN 40

Mężczyźni stoczyli walkę w wadze 65,8 kg. Walka toczyła się o pas wagi piórkowej. Kacper Formela pokonał Aleksandra Gorshechnika przez nokaut w 1 rundzie walki. Kacper ustrzelił swojego rywala bardzo efektownym high-kickiem. Ten nokaut może kandydować do nagrody za nokaut roku.

Cezary Oleksiejczuk vs Kamil Kraska – wynik walki na FEN 40

Walka odbyła się w wadze 77,1 kg. Była to jedna z bardziej wyczekiwanych walk tej gali i toczyła się o pas wagi półśredniej. Cezary Oleksiejczuk pokonał Kamila Kraskę za sprawą jednogłośnej decyzji sędziów. W drugiej rundzie Karaska otrzymał mocny lewy prosty i widać było, że za bardzo nie wie jak zbliżyć się do swojego rywala. W trzeciej rundzie to jednak Oleksiejczuk podkreślił swoją przewagę. Walka była jednak bardzo wyrównana i mężczyźni dali naprawdę kapitalne widowisko.

Marcin Naruszczka vs Piotr Kuberski – wynik walki na FEN 40

Mężczyźni stoczyli walkę w wadze 83,9 kg. Była to jedna z trzech najbardziej emocjonujących walk tego wieczoru. Mężczyźni stoczyli walkę o pas wagi średniej. Piotr Kuberski pokonał Marcina Naruszczkę przez nokaut techniczny już w pierwszej rundzie walki. Piotr całą walkę napierał na swojego rywala i został nowym mistrzem kategorii średniej FEN.

Adrian Zieliński vs Jacek Jędraszczyk – wynik walki na FEN 40

Mężczyźni stoczyli pojedynek w kategorii półśredniej, czyli w wadze 77,1 kg. Adrian Zieliński pokonał Jacka Jędraszczyka za sprawą jednogłośnej decyzji sędziów. Po ciężkiej i wyczerpującej 15-minutowej walce, sędziowie jednogłośnie uznali wyższość Adriana nad przeciwnikiem.

Patryk Duński vs Wojciech Kawa – wynik walki na FEN 40

Walka odbyła się w wadze 70,3 kg. Patryk Duński pokonał swojego rywala Wojciecha Kawę przez nokaut techniczny w drugiej rundzie turnieju. Zwycięzca dedykował swoją wygraną niedawno zmarłemu przyjacielowi.

Szymon Dusza vs Wawrzyniec Bartnik – wynik walki na FEN 40

Mężczyźni zmierzyli się w wadze 77,1 kg. Szymon Dusza pokonał Wawrzynca Bartnika przez nokaut techniczny w 2 rundzie pojedynku. Szymon na początku uderzył swojego rywala kolanem, a następnie zaczął go obijać ciosami w parterze. Sędzia musiał przerwać walkę w trosce o bezpieczeństwo zawodnika.

Michał Borowski vs Mateusz Koszela – wynik walki na FEN 40

Była to walka w wadze 70,3 kg. Odbywała się na zasadach semi-pro. Michał Borowski pokonał Mateusza Koszela przez jednogłośną decyzje sędziów.

Wojciech Janusz vs Łukasz Klinger – wynik walki na FEN 40

Pojedynek odbył się w kategorii półciężkiej, czyli 93 kg. Był to pierwszy pojedynek tej gali, który nie zakończył się przed czasem. Łukasz Klinger pokonał swojego oponenta Wojciecha Janusza za sprawą jednogłośnej decyzji sędziów. Na początku pojedynek był bardzo wyrównany, Klinger, jednak zaczął bić mocniej, a w 3 rundzie obalił przeciwnika i okładał swojego rywala w dosiadzie.

Dariusz Hrehorowicz vs Adam Lazar – wynik walki na FEN 40

Był to pojedynek stoczony w wadze 83,9 kg. Był to pojedynek, który również zakończył się przed czasem. Dariusz Hrehorowicz pokonał Adama Lazara przez nokaut techniczny w drugiej rundzie pojedynku. Dariusz za sprawą swoich mocnych ciosów w parterze, rozprawił się ze swoim przeciwnikiem i wygrał walkę.

Alan Szymański vs Bartłomiej Dragański – wynik walki na FEN 40

Mężczyźni walczyli w wadze 83,9 kg. Był to pierwszy pojedynek gali i zakończył się w bardzo szybkim tempie. Bartłomiej Dragański pokonał Alana Szymańskiego przez poddanie. Dragański założył swojemu rywalowi trójkąt nogami i udusił go podczas 1 rundy.

Daj piątaka!
[Liczba głosów: 1 Średnia: 5]

Udostępnij u SIEBIE MORDECZKO!