fbpx
Kacper Formela

Kacper Formela

Zawodnik MMA Kacper Formela

Biogram

Kacper Formela - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Kacper Formela - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kacper Formela – kim jest?

Kacper Formela, polski karateka i zawodnik MMA, od dawna zapisał się w historii sportów walki swoimi osiągnięciami i nieustającym sukcesem. Urodzony 31 marca 1996 roku w Wejherowie, Formela jest jednym z najbardziej utalentowanych sportowców swojego pokolenia.

Kacper Formela – karate

Swoją karierę w sztukach walki rozpoczął już w wieku siedmiu lat, a profesjonalne treningi karate rozpoczął, mając jedynie jedenastu lat. Od tego momentu poświęcił wiele godzin na treningi, które odbywał pięć razy w tygodniu. Ta niezwykła determinacja i zaangażowanie przyniosły mu pozycję czołowego zawodnika w Polsce i czarny pas karate.

Kacper Formela – kadra narodowa

W wieku czternastu lat Kacper został powołany do Kadry Narodowej, co było kolejnym potwierdzeniem jego talentu i zdolności w karate. Podczas Mistrzostw Europy i Świata zdobył wiele medali, w tym Srebrny Medal na Mistrzostwach Świata w Liverpoolu w 2013 roku. Stał się dwukrotnym Mistrzem Świata Karate FSKA i osiągnął czarny pas w marcu 2014 roku, co było ukoronowaniem jego kariery w tej dyscyplinie.

Kacper Formela – Mistrzostwach Świata

Jego umiejętności karate przyciągnęły uwagę również w świecie MMA. Kacper miał okazję reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Amatorskiego MMA Światowej Federacji IMMAF w Las Vegas w 2014 i 2015 roku. Podczas tych zawodów zajął piąte miejsce na świecie, zdobywając szacunek i uznanie jako utalentowany zawodnik.

Kacper Formela – kariera MMA

W 2015 roku rozpoczął swoją zawodową karierę w MMA. Już w swoim pierwszym pojedynku, który odbył się 5 grudnia tego roku, odniósł zwycięstwo przez poddanie. Kolejne walki przynosiły mu sukcesy, zdobywając zwycięstwa m.in. podczas gali Time of Masters 2: Real Force i Slava Republic 1. Niestety, 6 maja 2017 roku doznał pierwszej porażki w swojej zawodowej karierze podczas gali Cage Warriors Fighting Championship 83, gdzie został poddany przez Anglika, Aiden’a Lee. Jednak szybko powrócił na zwycięską ścieżkę, pokonując przeciwników na kolejnych galach, takich jak ACB 63 i Gala Sportów Walki w Międzychodzie 8.

Kacper Formela – FEN

W 2020 roku Kacper dołączył do prestiżowej federacji Fight Exclusive Night (FEN), która uważana jest za drugą co do wielkości organizację MMA w Polsce. Podczas swojego debiutu dla FEN, który odbył się 13 czerwca 2020 roku na gali FEN 28: Lotos Fight Night, Formela stoczył zacięty pojedynek z Łukaszem Charzewskim. Pomimo wyrównanej walki, ostatecznie musiał uznać wyższość swojego rywala, przegrywając niejednogłośną decyzją. Jego ciężka praca i determinacja zostały nagrodzone 12 marca 2022 roku, gdy miał okazję walczyć o mistrzowski pas FEN w wadze piórkowej.Formela imponująco zwyciężył przez TKO już w pierwszej rundzie, zdobywając tym samym tytuł mistrza FEN w swojej kategorii wagowej.

Kacper Formela – FEN 47

Po tym zwycięstwie, Kacper Formela ogłosił, że opuszcza FEN po zakończeniu swojego ostatniego kontraktu. Niemniej jednak, niedawne informacje sugerują, że Formela ma aktualnie ważny kontrakt z Fight Exclusive Night i planuje kolejną obronę swojego mistrzowskiego pasa na gali FEN 47: Orlen Paliwa Fight Night w Ostródzie. Jego przeciwnikiem będzie zawodnik z Kazachstanu, Nurżan Akiszew.

Kacper Formela - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: FEN

Styl bazowy: Karate

Pseudonim: Polish Machida

Data urodzenia (ile ma lat?): 31 marca 1996 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Wejherowo

Kacper Formela - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:16

L:4

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Kacper Formela - Newsy