fbpx
FEN 40 - typy

FEN 40 – typy i zapowiedź gali

Spis treści - FEN 40 – typy i zapowiedź gali

Już 18 czerwca 2022 dojdzie do kolejnej bardzo mocnej gali federacji Fight Exclusive Night. Tym razem będzie to gala FEN 40. Typy i zapowiedź gali to coś, czym od wielu tygodni żyje cały świat mieszanych sztuk walki nad Wisłą. Włodarze jednej z czołowych polskich federacji MMA umieściło na karcie walk, aż 3 walki mistrzowskie. W połowie czerwca poznamy nowych championów w kategorii piórkowej, półśredniej i średniej federacji FEN.

Zapowiedź gali FEN 40

Zapowiedź gali FEN 40 jest czystą przyjemnością. Doświadczeni zawodnicy MMA zawalczą o poprawienie swoich profesjonalnych rekordów w karierze. Co więcej, aż sześciu zawodników może wygrać (lub obronić) pas mistrzowski federacji FEN po swoich walkach. Na gali zobaczymy 12 pojedynków w formule MMA (dwa z nich na zasadach semi-pro). Będzie to niesamowita sobota dla wszystkich fanów sportów walki, ponieważ tego samego dnia odbędzie się również KSW 71 w Toruniu.

Typy FEN 40

Walki na gali FEN 40 odbędą się już 18 czerwca 2022 w ostródzkim Amfiteatrze. Większość bukmacherów przygotowała już swoje propozycje na zaplanowane stacia. My natomiast zagłębiamy się w analizę i pokazujemy wam nasze typy na FEN 40.

77.1 kg: Cezary Oleksiejczuk (8-2-0) vs. Kamil Kraska (8-1-0) – o pas mistrzowski wagi półśredniej FEN

Wydaje się, że zdecydowanym faworytem jest obecny mistrz FEN. Cezary Oleksiejczuk wraz z bratem zmienił w ostatnim czasie klub i obecnie występuje pod banderą ANKOSU MMA. Kraska w swojej karierze przegrał tylko raz i będzie niewygodnym zawodnikiem dla Oleksiejczuka.

Typ: zwycięstwo Oleksiejczuka

83.9 kg: Marcin Naruszczka (23-11-2) vs. Piotr Kuberski (9-1-0) – o pas mistrzowski wagi średniej FEN

Marcin Naruszczka ostatnie swoje walki toczył w czeskiej federacji Oktagon MMA. Walczył tam z różnym skutkiem, dość niespodziewanie otrzymał walkę o pas na najbliższej gali. Piotr Kuberski to kolejny zawodnik ze stajni trenera Kościelskiego. Poznaniak ma serię 6 zwycięstw z rzędu, ale czy da radę wygrać z 39-letnim weteranem polskiego MMA?

Typ: zwycięstwo Kuberskiego

65.8 kg: Kacper Formela (13-4-0) vs. Aleksandr Gorshechnik (18-5-0) – o pas mistrzowski wagi piórkowej FEN

Zawodnik MIghty Bulls Gdynia stanie do swojej pierwszej obrony pasa mistrzowskiego. Zaledwie po 3 miesiącach podejmie w oktagonie zawodnika z Ukrainy. W oktagonie wygrał on już z byłym mistrzem Adrianem Zielińskim i jest niezwykle groźny.

Typ: zwycięstwo Formeli 

70.3 kg: Patryk Duński (8-5-1) vs. Wojciech Kawa (4-1-0)

Dwójka niezwykle widowiskowo walczących zawodników. Jeden i drugi uwielbiają rozbijać swoich przeciwników, a Patryk Duński dzierży status najszybszego nokautu w federacji FEN. 

Typ: zwycięstwo Kawy

61.2 kg: Mariusz Joniak (9-4-0) vs. Sebastian Romanowski (14-9-1)

Będzie to niesamowicie interesująca walka. Romanowski, były pretendent do pasa mistrzowskiego zmierzy się ze świetnym grapplerem. Zapowiada się mocna walka.

Typ: zwycięstwo Romanowskiego

77.1 kg: Adrian Zieliński (21-11-0) vs. Jacek Jędraszczyk (8-3-0)

Faworytem na papierze wydaje się były mistrz wagi piórkowej, lecz zmiana kategorii na półśrednią może być kłopotliwy. W swoim debiucie wygrał jednak z Szymonem Duszą.

Typ: zwycięstwo Zielińskiego

93.0 kg: Wojciech Janusz (11-7-0) vs. Łukasz Klinger (10-6-0)

Wojciech Janusz swoją ostatnią walkę stoczył na KSW w Szczecinie. Na swojej ziemi efektownie poddał swojego przeciwnika i to on wydaje się być faworytem w walce z zawodnikiem poznańskiego ANKOSU.

Typ: zwycięstwo Janusza

77.1 kg: Szymon Dusza (10-7-0) vs. Wawrzyniec Bartnik (6-2-0)

Walka w kategorii półśredniej może przynieść zaskakujący werdykt i bardzo trudno jest wskazać zwycięzcę.

Typ: wygrana Duszy

83.9 kg: Dariusz Hrehorowicz (0-0-0) vs. Adam Lazar (0-0-0)

Typ: zwycięstwo Hrehorowicza

65.8 kg: Oskar Stachura (2-1-0) vs. Oliwier Filipiak (8-1-0)

Typ: zwycięstwo Filipiaka

Daj piątaka!
[Liczba głosów: 0 Średnia: 0]

Udostępnij u SIEBIE MORDECZKO!