fbpx
Khalidov Pudzian

Starcie legend na KSW 77 – Khalidov vs. Pudzianowski

Spis treści - Starcie legend na KSW 77 – Khalidov vs. Pudzianowski

To już pewne! Dwie wielkie postacie o ogromnych zasługach dla polskiego MMA. Mamed Khalidov to jeden z ulubieńców fanów w kraju nad Wisłą. Prawdziwy weteran sztuk walki i były mistrz wagi półciężkiej oraz średniej KSW. Mariusz Pudzianowski to najsilniejszy człowiek na świecie, tytan pracy i jeden z najpopularniejszych zawodników MMA w Polsce. Pudzian to niesamowita postać, a jego wejście do klatki oznacza mocne grzmoty i potężne ciosy. Chyba niewielu spodziewało się tak mocnego zakończenia roku w wydaniu największej federacji MMA w Polsce. Starcie legend na KSW 77. Khalidov vs. Pudzianowski to pojedynek, o którym jest już głośno na całym świecie. 

Mamed Khalidov kontra Mariusz Pudzianowski na KSW 77

KSW na koniec roku wraca do hali w Gliwicach. Mamed Khalidov kontra Mariusz Pudzianowski na KSW 77 to gwarancja emocji. Pojedynek odbędzie się 17 grudnia 2022 roku. Dzień przed finałem Mistrzostw Świata w piłce nożnej zapowiada się niesamowicie. Włodarze KSW odsłonili ledwie dwie walki na KSW 77 (co-main event to starcie o pas mistrzowski wagi koguciej Przybysz vs. Wikłacz), a już wyprzedało się 70% hali w Gliwicach. Mamed to legenda KSW, a zawodnik z polskim obywatelstwem powrócił do MMA po rocznej przerwie. Khalidov do tej pory bił się w wadze półciężkiej i średniej. Ostatnie walki były zakontraktowane w limicie wagi średniej, a pojedynek z Mariuszem to walka w kat. wagi ciężkiej. Mariusz Pudzianowski bez wątpienia będzie o wiele cięższy od swojego rywala i będzie bazował na swojej sile podczas walki. Walka może wyglądać podobnie, jak pojedynek z Michałem Materlą, który również jak Mamed był mistrzem wagi średniej w KSW.

Pojedynek dwóch legendarnych wojowników – Mamed vs. Pudzian

Starcie to będzie niesamowitym pojedynkiem dwóch legendarnych wojowników. Mamed vs. Pudzian to pojedynek, który pod względem liczby oglądalności może przebić wszystkie poprzednie gale KSW. Mamed Khalidov zakończył już swoją profesjonalną karierę MMA, lecz powrócił do walk i zdobył pas kategorii średniej po niesamowitej walce z ówczesnym championem Scottem Askhamem. Pierwsza obrona pasa z Roberto Soldicem zakończyła się fatalnie, a Robocop znokautował potwornie zawodnika Arrachionu Olsztyn. Mamed powraca do oktagonu w limicie wagi ciężkiej i skrzyżuje rękawice z Mariuszem Pudzianowskim. Były strongman w swoim ostatnim pojedynku znokautował innego zawodnika wagi średniej – Michała Materlę. Również ten pojedynek był zakontraktowany w naturalnej wadze Pudzianowskiego, dlatego Pudzian miał ogromną przewagę wagową podczas pojedynku. Mariusz w swoich poprzednich pojedynkach wygrywał z Bombardierem, a także z Łukaszem Jurkowskim.

Kto może zyskać w walce Khalidov vs. Pudzianowski?

Walka wieczoru to z całą pewnością super fight. Khalidov podejmuje rękawicę i przechodzi dwie kategorie wagowe wyżej, natomiast Pudzianowski po raz kolejny będzie walczył z o wiele lżejszym rywalem. Z całą pewnością, wachlarz technik i umiejętności będą po stronie Mameda Khalidova, lecz siła to domena byłego strongmana. Mamed Khalidov to numer 1 kategorii średniej w rankingu KSW. Dywizja średnia nadal nie posiada championa po odejściu Roberto Soldica do ONE Championship. Najbliżej walki o pas znajduje się Mamed oraz Paweł Pawlak i nowy gracz w tej kategorii wagowej, czyli Tomasz Romanowski. Mariusz Pudzianowski to numer 3 kategorii ciężkiej w rankingu KSW. Phil De Fries to niekwestionowany mistrz kategorii królewskiej i już po ostatniej obronie pasa wspominał o chęci walki z legendarnym Pudzianem. Mariusz za pomocą swoich mediów społecznościowych odmówił walki, lecz jest otwarty na taki pojedynek w przyszłości. Kto może zyskać w walce Khalidov vs. Pudzianowski? Ze sportowego punktu widzenia, ta walka będzie pojedynkiem dwóch polskich legend ze świata MMA. Z biznesowego punktu widzenia, będzie to niesamowite wydarzenie, które z całą pewnością zbierze rekordową publikę w hali i przed telewizorami w domu. Zwycięstwo Mameda zapewne będzie oznaczać pojedynek Khalidova z kolejną legendą KSW lub walkę o pas w kategorii średniej. Pudzian kolejną wygraną z całą pewnością przybliży go do walki o pas kategorii ciężkiej.

Daj piątaka!
[Liczba głosów: 0 Średnia: 0]

Udostępnij u SIEBIE MORDECZKO!