fbpx
Mamed Khalidov

Mamed Khalidov

Zawodnik MMA Mamed Khalidov

Biogram

Mamed Khalidov - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Mamed Khalidov - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Mamed Khalidov – kim jest?

Mamed Khalidov, znany również jako Mamed Chalidow, to polski zawodnik mieszanych sztuk walki pochodzenia czeczeńskiego, który zrobił znaczący wpływ w świecie MMA. Urodzony 17 lipca 1980 roku w Groznym, Khalidov osiągnął wielki sukces w swojej karierze, stając się dwukrotnym międzynarodowym mistrzem w organizacji KSW.

Mamed Khalidov – sportowe początki

W wyniku pierwszej wojny czeczeńskiej Khalidov i jego rodzina szukali schronienia w Rosji, przebywając przez pewien czas w pobliżu granicy czeczeńskiej. W 1997 roku wraz z grupą Czeczenów przeniósł się do Polski, gdzie nauczył się języka polskiego we Wrocławiu. Pierwsze zetknięcie Khalidova z sztukami walki miało miejsce w Groznym, gdy miał 13 lat i rozpoczął treningi karate. Po przeprowadzce do Olsztyna eksplorował różne dyscypliny, w tym taekwondo, zapasy i boks.

Mamed Khalidov – kariera MMA

Khalidov zadebiutował jako zawodowy zawodnik MMA w 2004 roku. Reprezentując klub Arrachion MMA Olsztyn, zdobył międzynarodowe mistrzostwo Polski w kategorii wagowej 85 kg i 90 kg. W 2007 roku dołączył do organizacji Konfrontacja Sztuk Walki (KSW), gdzie później zyskał rozgłos.

Mamed Khalidov – EliteXC

W 2008 roku Khalidov podpisał kontrakt z amerykańską organizacją EliteXC na cztery walki w kategorii półciężkiej. Zadebiutował w Ameryce 10 października 2008 roku na gali ShoXC, pokonując Jasona Guidę przez nokaut techniczny. W trakcie walki Khalidov złamał prawą rękę. Jednak EliteXC zakończyło działalność z przyczyn finansowych, zanim mógł stoczyć kolejne walki w organizacji.

Mamed Khalidov – KSW

Khalidov powrócił do KSW i po powrocie do zdrowia po kontuzji stoczył walkę z Danielem Acacio na KSW 11 w Warszawie 15 maja 2009 roku. Pokonał Acacio przez nokaut w ciągu 70 sekund, zostając pierwszym międzynarodowym mistrzem KSW w kategorii półciężkiej.

Mamed Khalidov – edukacja

Jako polski zawodnik pochodzenia czeczeńskiego, Khalidov ma niezwykłą historię życiową. W 1997 roku osiedlił się w Polsce, gdzie uczył się języka polskiego we Wrocławiu, a następnie ukończył studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Mamed Khalidov – ramadan

Mamed Khalidov jest wyznawcą islamu i z tego powodu nie trenuje w okresie ramadanu oraz nie stacza walk przez około 2 miesiące po nim.

Mamed Khalidov – żona i synowie

Jest żonaty z Polką, Ewą, i mają dwóch synów Jasina i Kerima. Jest kuzynem innego polskiego zawodnika MMA o czeczeńskim pochodzeniu, Asłambieka Saidowa.

Mamed Khalidov - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: KSW

Styl bazowy: submission fighting

Data urodzenia (ile ma lat?): 17 lipca 1980 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Grozny, Rosja

Mamed Khalidov - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:37

L:8

D:2

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Mamed Khalidov - Newsy