fbpx

KSW 77

Wyniki – KSW 77

Wyniki – KSW 77

Gala KSW 77 to ostatnie wydarzenie zorganizowane w tym roku przez tę federację. Zmierzyły się tam prawdziwe legendy, którymi jest Pudzianowski i Khalidov. Dla Mariusza

Czytaj więcej »
KSW 77 – TYPY

KSW 77 – typy

Kolejna gala KSW już w najbliższy weekend. Zwieńczenie i ostatnia gala w tym roku odbędzie się już tradycyjnie na Arenie w Gliwicach. Gala odbędzie się

Czytaj więcej »

Gala KSW 77

Martin Lewandowski i Maciej Kawulski już dawno ogłosili ostatnią galę w 2022 roku. Gala KSW 77 odbędzie się 17 grudnia 2022 roku. Będzie to bardzo mocne zakończenie roku dla największej polskiej federacji MMA. Już w październiku zapowiedziano dwie najważniejsze walki, które odbędą się podczas grudniowej gali. W walce wieczoru spotkają się dwie legendy polskiego MMA. Mamed Khalidov skrzyżuje rękawice z najsilniejszym człowiekiem na świecie – Mariuszem Pudzianowskim. Starcie weteranów będzie z całą pewnością ozdobą tego wieczoru w Gliwicach, lecz to nie wszystko. W co-main evencie gali dojdzie do kolejnej obrony pasa przez Sebastiana Przybysza, a zmierzy się on po raz trzeci z Jakubem Wikłaczem. Walka o pas kategorii koguciej zapowiada się niesamowicie – dwóch młodych, gniewnych i zdolnych wojowników. KSW można oglądać w aplikacji Viaplay oraz KSW TV.

Walka wieczoru KSW 77

Już kilka dni przed ogłoszeniem walki, najlepsi sportowi dziennikarze donosili o możliwości pojawienia się na karcie walk takiego pojedynku: Mamed Khalidov vs. Mariusz Pudzianowski. Walka wieczoru KSW 77 to starcie prawdziwych legend polskiego MMA. Nie ma co ukrywać, że dwójka wojowników sprawiła, że MMA w Polsce zaczęło kiełkować. Mamed Khalidov rozpoczął swoją przygodę z KSW podczas gali KSW 7 w 2007 roku, a Mariusz Pudzianowski na KSW 12 w 2009 roku. Polski zawodnik urodzony w Groznym to prawdziwa ikona KSW. Zdobył mistrzostwo wagi półciężkiej KSW w 2009 roku. Zwakował on pas w 2011 roku, ponieważ przeniósł się do wagi średniej. W tej kategorii został mistrzem KSW w 2015 roku podczas walki z Michałem Materlą. Po trzech latach, zwakował on pas kategorii wagi średniej w 2018 roku, lecz zdobył go raz jeszcze w 2020 roku. Jego ostatnią walką była sromotna porażka z Roberto Soldicem i strata pasa. Historia byłego mistrza świata w zawodach Strongman jest totalnie inna. Do KSW przychodził jako ogromna gwiazda i najsilniejszy człowiek na ziemi. Aż 17 zawodników mogło poczuć prawdziwą siłę Pudziana, a większość jego walk kończyła się mocnymi nokautami. Ostatnia walka z Michałem Materlą zakończyła się już w 1 rundzie, a Cipao nie podnosił się długo z oktagonu. Wszystkie walki Mariusza Pudzianowskiego w KSW były main lub co-main eventem. Pudzian ma ogromną ilość fanów, a w Polsce zna go każdy! Walka legend to bardzo mocne zakończenie dobrego roku dla KSW!

Walka o pas na KSW 77

Co-main event zapowiada się również niesamowicie. Do oktagonu nie wejdą weterani sztuk walki, lecz młode wilki, które potrafią bić się doskonały sposób. Po jednej stronie stanie, były zawodnik Arrachionu Olsztyn i obecny Czerwonego Smoka – Jakub Wikłacz. Poza potyczką legen, na karcie walk będzie również walka o pas na KSW 77. W drugim narożniku pojawi się champion wagi koguciej, czyli Sebastian Przybysz z Mighty Bulls Gdynia. Sebić stanie do obrony swojego mistrzowskiego pasa KSW po raz trzeci. Zdobył go wygrywając z Antunem Racicem, a dwie obrony z Brazylijczykami (Bruno Augusto dos Santosem i Werllesonem Martinsem) były świetnymi pojedynkami, w których Przybysz poddawał swoich rywali. Jakub Wikłacz jest na fali wznoszącej, a jego ostatnia porażka to walka z Przybyszem. W ostatnich pojedynkach wygrywał z Bruno Augusto dos Santosem, Antunem Racicem i Patrykiem Surdynem. Walka musiała w końcu się odbyć. Przybysz vs. Wikłacz 3 już na KSW 77. Pierwszą walkę wygrał Wikłacz, drugą Przybysz. Kto wygra trylogię? Odpowiedź poznamy już 17 grudnia 2022 w Gliwicach na gali KSW 77.

Ciekawe teksty: