fbpx
Don Kasjo złożył odwołanie od walki z Zadorą

Don Kasjo złożył odwołanie od walki z Zadorą

Spis treści - Don Kasjo złożył odwołanie od walki z Zadorą

Main event ostatniej gali Prime Show MMA dostarczył niesamowitego zaskoczenia dla fanów freak fightów. Dominik Zadora, który powrócił po operacji kręgosłupa i uważany był za skazanego na porażkę, odniósł zwycięstwo nad Kasjuszem Życińskim. Po walce „Król” zaskoczył swoich fanów, prosząc ich o pomoc w napisaniu odwołania od wyniku. Mimo że Don Kasjo jest uważany za freak fightera, wielokrotnie udowadniał swoje umiejętności w boksie. Często krytykowano go za stosowanie podwójnej gardy i korzystanie z dużych rękawic, ale ten argument został wykluczony przed pojedynkiem z „Japońskim Drwalem”. Finalnie sędzia zdecydował się przerwać walkę po serii ciosów na krwawiącym „Don Kasjo”, a Dominik Zadora zwyciężył przez TKO w trzeciej rundzie.

Widzowie pomagają Don Kasjo w pisaniu odwołania od walki

Po walce, prezes organizacji medialnie wyznał, że „stracił zajawkę do treningów”. Jednakże nieco później zapowiedział, że chciałby zorganizować rewanż. Mimo porażki, „Don Kasjo” nie załamał się i już dzisiaj postanowił wzbudzić kontrowersje wśród publiczności. Na swoim koncie na Instagramie opublikował ankietę, prosząc fanów o pomoc w argumentacji protestu przeciwko wynikowi walki. Niektórzy fani sugerowali, aby jako powód podać obecność grochu w rękawicach lub nieobcięte paznokcie. Życiński napisał, że wahał się złożyć protest ale po wiadomościach publiczności wie, że PROTEST będzie miał duże poparcie, i jeśli nie 10-0, to 100%: NO CONTEST.”

Kasjusz składa odwołanie od walki i czeka na decyzję

Kasjusz postanowił zrealizować swoje słowa i na jego Instagramowym koncie pojawiła się oficjalna informacja, że protest w został zgłoszony. Zostanie powołana niezależna komisja sędziowska, która ponownie podliczy punkty. Odpowiedź na protest Dona Kasjo poznamy już 10 lipca, kiedy to ogłoszone zostaną wyniki rewizji. Decyzja o złożeniu odwołania przez Kasjusza Życińskiego spotkała się z mieszanymi reakcjami wśród fanów. Niektórzy uważają, że walka została przerwana w odpowiednim momencie ze względu na zdrowie Kasjo i zwycięstwo Zadory jest zasłużone. Inni natomiast podkreślają, że Don Kasjo miał jeszcze szanse na odwrócenie losów pojedynku i przerwanie walki było zbyt pochopne. Czekamy z niecierpliwością na decyzję komisji sędziowskiej i z pewnością będziemy śledzić rozwój sytuacji wokół tego pojedynku.

Daj piątaka!
[Liczba głosów: 1 Średnia: 5]

Udostępnij u SIEBIE MORDECZKO!