fbpx
Mirosław Okniński

Mirosław Okniński

Zawodnik MMA Mirosław Okniński

Biogram

Mirosław Okniński - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Mirosław Okniński - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Mirosław Okniński – kim jest?

Mirosław Okniński, urodzony 23 lipca 1969 roku w Toruniu, to znany polski trener i zawodnik mieszanych sztuk walki. Jest również założycielem Profesjonalnej Ligi MMA (PLMMA) oraz Amatorskiej Ligi MMA (ALMMA), a obecnie pełni rolę głównego trenera Poland Top Team.

Mirosław Okniński – kariera MMA

Okniński rozpoczął swoją przygodę z MMA w roku 2000, gdy założył klub MMA Warszawa. W październiku 2002 roku zorganizował pierwszą oficjalną walkę MMA w Polsce, która odbyła się na targach kulturystycznych Body Show w Poznaniu. Był również sędzią tego pojedynku pomiędzy Grzegorzem Jakubowskim a Temistoklesem Teresiewiczem, który po 45 minutach zakończył się remisem. Do dziś jest to najdłuższa walka MMA w historii Polski.

Mirosław Okniński – turnieje MMA

W 2003 roku Okniński zorganizował pierwszy w Polsce turniej MMA o nazwie MMA Polska. W kolejnych latach odbyło się siedem edycji tego turnieju, na którym swoje kariery rozpoczynali m.in. mistrzowie KSW: Michał Materla, Antoni Chmielewski oraz Grzegorz Trędowski i Przemysław Mysiala. W 2005 roku zorganizował również galę MMA Sport, transmitowaną na antenie Polsat Sport. Na tej gali zawodnicy tak jak Mamed Chalidow, Tomasz Drwal, Krzysztof Kułak, Jędrzej Kubski oraz Łukasz Chlewicki toczyli swoje pojedynki. W tym samym roku w klubie MMA Warszawa zorganizowano pierwsze amatorskie walki MMA, znane jako Amatorska Liga MMA, które do dziś są największymi amatorskimi zawodami w Polsce.

Mirosław Okniński – walki

W 2007 roku Okniński zadebiutował jako zawodnik MMA na gali Pro Fight w Toruniu, gdzie zwyciężył przez techniczny nokaut Łukasza Warchoła. W kolejnych latach odnosił również sukcesy w brazylijskim jiu-jitsu, zdobywając mistrzostwo Europy w kat. brązowych pasów w 2007 roku. Brał również udział w mistrzostwach Europy Shooto w kategorii +100 kg, gdzie zajął drugie miejsce.

Mirosław Okniński – czarny pas

W 2010 roku Okniński został uhonorowany czarnym pasem w brazylijskim jiu-jitsu przez Mario Neto. Jego osiągnięcia i wkład w rozwój MMA zostały docenione również przez polską społeczność sportową, gdy w 2013 roku został wprowadzony do Galerii Sław Polskiego MMA podczas gali rozdania nagród Heraklesy.

Top Team, Okniński trenuje wielu utalentowanych zawodników, w tym Macieja Kawulskiego, współzałożyciela organizacji KSW, Łukasza Jurkowskiego, długoletniego zawodnika KSW i komentatora, Pawła Nastulę, złotego medalistę olimpijskiego w judo, Krzysztofa Jotko, zawodnika UFC, Mariusza Pudzianowskiego, wielokrotnego mistrza strongman, oraz Marcina Najmana, znanego boksera.

Mirosław Okniński – Poland Top Team

W 2014 roku Okniński przemianował klub na Poland Top Team, nawiązując tym samym nazwą do największych klubów MMA na świecie, takich jak American Top Team i Brasilian Top Team. Jego zaangażowanie w rozwój sportu MMA w Polsce jest niezwykle znaczące.

Mirosław Okniński – PLMMA

W 2012 roku Okniński postanowił założyć Profesjonalną Ligę MMA (PLMMA), która ma na celu promowanie utalentowanych zawodników, którzy zdobywali doświadczenie na zawodach Amatorskiej Ligi MMA oraz mniej doświadczonych zawodników. PLMMA od tamtej pory zorganizowała blisko 50 gal, umożliwiając rozwojowi i eksponowaniu talentów polskiego MMA.

Mirosław Okniński – kontrowersje

Okniński słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi i nie boi się wyrazić swojego zdania. W przeszłości krytykował KSW za monopolizację rynku MMA w Polsce i brak nadzoru antydopingowego na ich galach.

Mirosław Okniński – syn, żona

Poza światem MMA, Okniński cieszy się stabilnym życiem rodzinnym. Jest żonaty z Agnieszką Oknińską, a ma dwóch synów. Jego starszy syn, Adam, również jest zawodnikiem MMA i walczył w federacjach takich jak Prime Show MMA.

Mirosław Okniński - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: brak

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Okniński

Data urodzenia (ile ma lat?): 23 lipca 1969 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Toruń, Polska

Mirosław Okniński - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:1

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Mirosław Okniński - Newsy