fbpx
mmasakra_kita_

Michał Kita

Zawodnik MMA Michał Kita

Biogram

Michał Kita - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Michał Kita - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Michał Kita?

Michał Kita, znany również jako „Masakra”, to polski zawodnik MMA, który przez lata zdobywał uznanie w różnych organizacjach, walczył z najlepszymi i zawsze stawiał czoła nowym wyzwaniom. Poniżej przedstawiamy jego fascynującą podróż po świecie mieszanych sztuk walki.

Michał Kita – początki kariery

Urodzony 18 maja 1980 roku w Zabrzu, Kita już od najmłodszych lat był związany ze sportem. Jego pierwszym krokiem były treningi zapasów, które rozpoczął w wieku pięciu lat. Przez 13 lat zdobył dwa medale mistrzostw Polski. Emigracja na Wyspy dała mu nowe możliwości, a po pracy jako pomoc kuchenna postanowił zająć się MMA. Po latach treningów, zwłaszcza w Holandii, wrócił do Polski, zakładając własny klub.

Michał Kita – początki MMA

Debiut Kity w MMA miał miejsce 4 listopada 2006 roku, a do czasu wejścia do M-1 Global stoczył kilka pojedynków w Anglii. Pierwsza porażka przyszła w debiucie w M-1 Global, ale szybko zrewanżował się trzema wygranymi walkami, wszystkimi przed czasem. 28 listopada 2009 roku zdobył zwycięstwo w turnieju IAFC – Champion’s Cup 2009 w Nowosybirsku, co było zarazem okazją do zgarnięcia nagrody w wysokości 20 tysięcy dolarów.

Michał Kita – Bellator

W ciągu tych lat Kita stoczył wiele ważnych pojedynków, m.in. w Bellator Fighting Championships, Fighters Arena czy Oktagon Italy. Były zwycięstwa i porażki, ale zawsze pozostawał w czołówce polskich fighterów.

Michał Kita – KSW

Podpisanie kontraktu z KSW w 2015 roku otworzyło nowy rozdział w karierze Kity. Debiut z Karolem Bedorfem na „KSW 33: Khalidov vs. Materla” nie był udany, ale następne pojedynki przyniosły mu sukcesy, w tym poddanie Michała Włodarka.

Michał Kita – mistrzostwo

Po udanych walkach w innych organizacjach, Kita wrócił do KSW, gdzie 19 grudnia 2020 roku zmierzył się z Anglikiem Philem De Friesem o pas mistrzowski. Niestety, walkę przegrał przez TKO w drugiej rundzie.

Michał Kita – wyzwania

Po krótkiej przerwie Kita wrócił do KSW i zremisował z Łukaszem Brzeskim, a potem przegrał z Ednaldem Oliveirą. W FEN odniósł zwycięstwo nad Igorem Pokrajacem, co zapewne wpłynęło na jego powrót do KSW, gdzie znokautował Michała Andryszaka. Niestety, walki z Darko Stošiciem na KSW 61 i KSW 74 przyniosły porażki, ale Kita nie poddaje się. Ostatnia walka z Danielem Omielańczukiem na KSW 79, zakończona zwycięstwem przez TKO, udowadnia, że „Masakra” jest gotów na kolejne wyzwania.

Michał Kita

Michał Kita to nie tylko polski fighter; to prawdziwy wojownik, który mimo przeciwności losu zawsze powraca silniejszy. Jego historia w MMA to nieustanny rozwój, determinacja i miłość do sportu. Trzymamy kciuki za kolejne emocjonujące walki „Masakry” na arenie międzynarodowej.

Michał Kita - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: KSW

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Masakra

Data urodzenia (ile ma lat?): 1980.05.18

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Zabrze, Poland

Michał Kita - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:22

L:15

D:1

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Michał Kita - Newsy