fbpx
Daniel Rutkowski

Daniel Rutkowski

Zawodnik MMA Daniel Rutkowski

Biogram

Daniel Rutkowski - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Daniel Rutkowski - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Daniel Rutkowski

Były mistrz federacji Babilon MMA oraz FEN. Aktualnie jest zawodnikiem innej polskiej federacji sztuk walki – KSW. Pochodzący z Radomia, były zapaśnik z bardzo dużym doświadczeniem w sportach walki.

Daniel Rutkowski – biografia

Zapasy w stylu klasycznym były pierwszym sportem walki, który zaczął trenować Daniel Rutkowski. Biografia zawodnika od samego początku jest związana z Radomiem. Pierwszym klubem był Olimpijczyk Radom, a Rutek odnosił duże sukcesy na Mistrzostwach Polski w Zapasach. W 2014 roku, zdobył złoty medal w stylu klasycznym. Zapaśniczy warsztat okazał się bardzo przydatny w mieszanych sztukach walki.

Daniel Rutkowski – kariera w MMA

Jak wielu zawodników w Polsce, Radomianin rozpoczynał od amatorskich walk MMA. Stoczył 9 amatorskich walk, lecz już po 1 zawalczył na gali PLMMA. Pierwsze dwie walki to porażki Daniela Rutkowskiego. Kariera w MMA ruszyła w Irlandii Północnej. Na początku był zawodnikiem BAMMA, gdzie miał możliwość walki o pas, lecz walka została uznana za no contest. Następnie, Daniel Rutkowski wskoczył do Babilon MMA, gdzie wygrał wszystkie walki i został mistrzem w wadze piórkowej. To samo udało mu się powtórzyć w organizacji FEN. Aktualnie jest wysoko notowanym zawodnikiem KSW.

Daniel Rutkowski - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: KSW

Styl bazowy: zapasy grecko-rzymskie

Pseudonim: Rutek

Data urodzenia (ile ma lat?): 1989.01.20

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Radom, Polska

Daniel Rutkowski - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:17

L:4

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Daniel Rutkowski - Newsy