fbpx
Gamrot z kolejnym zwycięstwem w UFC?

Gamrot z kolejnym zwycięstwem w UFC?

Spis treści - Gamrot z kolejnym zwycięstwem w UFC?

Mateusz Gamrot wygrał swój ostatni pojedynek dla najlepszej federacji Sportów walki na świecie, czyli UFC. Gamer wskoczył wtedy w zastępstwo do starcia z Turnerem, a teraz ma za sobą pełne przygotowania do walki z Fizievem. Kto będzie lepszy w tym pojedynku?

Mateusz Gamrot

Polak w całej zawodowej karierze stoczył do tej pory 24 zawodowe pojedynki. Bilans tych rywalizacji wyraźnie przemawia na jego korzyść, ponieważ zanotował w tym czasie 22 zwycięstwa i zaledwie 2 porażki. Początek jego przygody z UFC jest datowany na 17 października 2020 roku. Od tego czasu Mateusz Gamrot stoczył dokładnie 7 walk dla UFC i zanotował w tym czasie 5 wygranych i 2 porażki. Ogólnie jednak tak naprawdę jedynie porażka w starciu z Dariushem była w pełni zasłużona. Przegrany debiut był za to w mocno kontrowersyjnych okolicznościach.

Mateusz Gamrot przed starciem z Daiushem piął się w górę rankingu w jednej z najlepiej obsadzonych kategorii wagowych w UFC. Przegrana trochę skomplikowała jego sytuację, dlatego teraz musi odbudować swoją pozycję. Gamer przystąpi do starcia z Fizievem z nadzieją na drugą wygraną z rzędu. W ostatnich miesiącach Polak wskoczył na rywalizację z Jalinem Turnerem, jako zastępstwo i wygrał po niejednogłośnej decyzji.

Najmocniejszą bronią reprezentanta Polski są zapasy, a jego kolejny przeciwnik znakomicie czuje się w stójce.

Rafael Fiziev

Zawodnik pochodzący z Azerbejdżanu do tej pory stoczył 14 zawodowych pojedynków, w których zanotował 12 wygranych i 2 porażki. Fiziev jest w podobnej sytuacji do Gamrota, ponieważ również piął się w górę rankingu, ale przegrał ostatnie stracie z Justinem Gaethje. Teraz musi postarać się o odbudowanie swojej pozycji.

Ataman do tej pory wygrał 8 walk przez KO/TKO, a jedno starcie przez poddanie. Oprócz tego trzykrotnie sędziowie orzekali o jego zwycięstwie.

Jak obstawiać walkę?

Zakłady ComeOn mają ofertę na to starcie. Aktualnie analitycy dają większe szanse na zwycięstwo zawodnikowi z Azerbejdżanu, jednak polscy typerzy chętniej obstawiają na wygraną Mateusza Gamrota, co jest całkowicie zrozumiałe.

Ataman uwielbia walczyć w stójce i prawdopodobnie w ten sposób postara się o zwycięstwo w starciu z Gamrotem. Polak z kolei chętnie korzysta ze swojego parteru, który nawet na tak wysokim poziomie, jak UFC jest wybitny. Wyjątkiem była tutaj bolesna weryfikacja, którą Mateusz Gamrot przeżył w ostatnim pojedynku z Dariushem. Amerykanin miał tam zdecydowaną przewagę w fizyczności, czym mocno ograniczył atuty Polaka. Gamer przyznawał jednak w wywiadach, że musi nad tym popracować, więc starcie z Fizievem będzie weryfikacją.

Zakłady bukmacherskie ComeOn proponują typ na zakończenie pojedynku przez decyzję. Taka opcja może być dobrym wyborem do typowania w UFC.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na podstawie Decyzji Ministra Finansów z dnia 07 czerwca 2022 r. (znak: DAG11.6831.11.2022).

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Daj piątaka!
[Liczba głosów: 1 Średnia: 5]

Udostępnij u SIEBIE MORDECZKO!