fbpx
Rafael Fiziev

Rafael Fiziev

Zawodnik MMA Rafael Fiziev

Biogram

Rafael Fiziev - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Rafael Fiziev - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Rafael Fiziev?

Rafael Fiziev, to jeden z najjaśniejszych młodych talentów w świecie mieszanych sztuk walki. Urodzony 5 marca 1993 roku, ten azerski zawodnik boksu tajskiego i MMA zdobywa serca fanów swoim widowiskowym stylem walki. Obecnie rywalizuje w lidze UFC, w wadze lekkiej, i zyskuje coraz większą sławę.

Rafael Fiziev – Pochodzenie

Fiziev urodził się w wiosce Kordaj w Kazachstanie, jednak rodzina przeniosła się do Biszkeku w Kirgistanie, kiedy był jeszcze dzieckiem. To właśnie tam zaczęła kształtować się jego historia związana z walkami.

Rafael Fiziev – Biografia

Jego fascynacja sportami walki sięga dzieciństwa. Jako młody chłopiec, dostał od ojca rękawice bokserskie i zaczął ćwiczyć wraz z kuzynami. Choć na początku nie interesowało go to zbytnio, szybko zaczął rozwijać pasję do boksu tajskiego, zaczynając regularne treningi w wieku 11 lat. To była początkowa kropla w morzu talentu, który miał dopiero się ujawnić.

Rafael Fiziev – Dyscypliny sportu

Dorastając, Rafael Fiziev skupiał się na różnych dyscyplinach sportów walki, takich jak sambo bojowe, boks, jiu-jitsu i zapasy. Jednak, jak sam wspomina, kiedy przesiadł się z boksu tajskiego na MMA, nauka grapplingu była jednym z jego największych wyzwań. Również technika wyprowadzania ciosów wymagała dostosowania się do nowego środowiska.

Rafael Fiziev – Kariera w Boksie

Kariera Rafaela Fizieva w boksie tajskim była znacząca. Brał udział w wielu prestiżowych turniejach, w tym w Toyota Marathon, gdzie zaprezentował świetne umiejętności obronne. Jego walka z Sorgrawem Petchyindee Academy stała się szczególnie znaną dzięki jego imponującej technice obronnej. W 2017 roku stoczył również emocjonującą walkę z byłym mistrzem Lumpinee Stadium, Yodpayakiem Sitsongpeenongiem, którą wygrał przez nokaut w drugiej rundzie. To był kolejny kamień milowy w jego karierze.

Rafael Fiziev – UFC

Jednak prawdziwa sława przyszła wraz z debiutem w UFC w 2019 roku. Pomimo pierwszej porażki z Magomiedem Mustafajewem, Fiziev szybko odnalazł swoją formę i zwyciężył w wielu walkach, zdobywając nagrody bonusowe za występy wieczoru.

Rafael Fiziev – Wiara

Rafael Fiziev to nie tylko utalentowany sportowiec, ale także człowiek o głębokich przekonaniach. Jest wyznawcą szyickiego islamu i publicznie opowiada o swojej wierze. Jednak jego wiara skonfrontowała go z trudnym wyborem, kiedy musiał zrezygnować z reprezentowania Kirgistanu ze względu na religijną dyskryminację w tym kraju. Teraz reprezentuje Azerbejdżan i jest pierwszym zawodnikiem z tego kraju w historii UFC.

Rafael Fiziev - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Ataman

Data urodzenia (ile ma lat?): 1993.03.05

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Kyrgyzstan

Rafael Fiziev - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:12

L:2

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Rafael Fiziev - Newsy