fbpx

Muay Thai

Muay thai – na czym polega?

Muay Thai to forma sztuki walki wywodząca się z Tajlandii. Znana jest również jako „sztuka ośmiu kończyn”, ponieważ wykorzystuje ciosy, kopnięcia, łokcie i kolana – wszystkie te elementy są uważane za śmiercionośną broń. Muay Thai jest niezwykle skutecznym stylem walki i jest używany przez wielu zawodowych zawodników w zawodach mieszanych sztuk walki.

Zasady muay thai

Jest podobny do innych indochińskich stylów kickboxingu, a mianowicie pradal serey z Kambodży, lethwei z Mjanmy i tomoi z Malezji. Nie można atakować przeciwnika w parterze, lecz można uderzać łokciami i kolanami w klinczu. Zasady muay thai są zbliżone do K-1.

Historia muay thai

Muay thai to sztuka walki pochodząca z Tajlandii, w którym wykorzystuje się uderzenia w stójce oraz różne techniki klinczowania. Muay thai rozpowszechniło się na arenie międzynarodowej w XX wieku, kiedy to jego praktycy pokonali znanych praktyków innych sztuk walki. Liga zawodowa jest zarządzana przez Światową Radę muay thai (World Muay Thai Council).

Walki muay thai – jak wyglądają?

Walki muay thai to widok godny podziwu, jak wyglądają? Dwaj zawodnicy, obaj ubrani w tradycyjne stroje muay thai, stają naprzeciw siebie na ringu. Sędzia wzywa do rozpoczęcia walki, a obaj zawodnicy zaczynają wymieniać się ciosami. Muay thai to szybki i ekscytujący sport, a walki często kończą się, zanim jeszcze naprawdę się rozpoczną.

Muay thai w Polsce

Muay thai jest popularnym sportem w Polsce. Jest to forma kickboxingu, w której używa się ciosów, kopnięć, łokci i kolan. Muay thai to bardzo skuteczny sposób na trening samoobrony i kondycji. Treningi muay thai można znaleźć w każdym mieście w naszym kraju.

Najbardziej znani zawodnicy muay thai

Najbardziej znani zawodnicy muay thai to: Samart Payakaroon, Dieselnoi Chor Thanasukarn i Saenchai.

Ciekawe teksty: