fbpx
Darko Stošić

Darko Stošić

Zawodnik MMA Darko Stošić

Biogram

Darko Stošić - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Darko Stošić - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Darko Stošić?

Darko Stošić to serbski zawodnik mieszanych sztuk walki wagi półciężkiej i ciężkiej oraz utalentowany judoka. Urodził się 9 lutego 1992 roku w Laćaraku, Serbia. Stošić jest byłym mistrzem Final Fight Championship w wadze ciężkiej i walczył również dla największej organizacji MMA na świecie UFC. Obecnie jest związany z polską organizacją KSW i zajmuje pierwsze miejsce w rankingu KSW w wadze ciężkiej.

Darko Stošić – judo

Stošić rozpoczął swoją sportową przygodę od judo, trenując od młodego wieku w klubie LSK Judo Club w Laćaraku. Zdobył wiele tytułów mistrzowskich w judo na arenie krajowej i regionalnej, a także otrzymał wyróżnienie dla najlepszego zawodnika klubu MMA Red Star.

Darko Stošić – kariera MMA

W 2012 roku Stošić rozpoczął swoją zawodową karierę MMA. Walczył w różnych organizacjach, takich jak Tesla Fighting Championship, Adrenalin Freefight Challenge i Final Fight Championship, gdzie zdobył pas mistrza w wadze ciężkiej.

Darko Stošić – UFC

Jego imponujący rekord waga przed podpisaniem kontraktu z UFC wynosił 12 wygranych i 1 porażkę. Debiut Stošicia w UFC nastąpił 22 lipca 2018 roku na gali UFC Fight Night: Shogun vs. Smith, gdzie wygrał przez techniczny nokaut z Jeremy’em Kimballem. W kolejnych walkach zmierzył się z Magomiedem Ankalaevem, Devinem Clarkiem i Kennedym Nzechukwu, ale niestety przegrał te pojedynki.

Darko Stošić – KSW

Po swoim występie w UFC, Stošić dołączył do polskiej organizacji KSW, gdzie odniósł kilka imponujących zwycięstw. Zadebiutował na gali KSW 59: Fight Code, gdzie znokautował Michała Włodarka w drugiej rundzie. Pokonał również Michała Kitę i Michała Andryszaka, zdobywając uznanie wśród polskich kibiców MMA.

Darko Stošić - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: KSW

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: brak

Data urodzenia (ile ma lat?): 9 luty 1992 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Laćarak, Serbia

Darko Stošić - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:19

L:6

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Darko Stošić - Newsy