fbpx
Cory Sandhagen

Cory Sandhagen

Zawodnik MMA Cory Sandhagen

Biogram

Cory Sandhagen - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Cory Sandhagen - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Cory Sandhagen?

Cory Sandhagen to amerykański zawodnik MMA, urodzony 20 kwietnia 1992 roku. Aktualnie rywalizuje w dywizji koguciej w UFC. Jego sportowa kariera rozpoczęła się od koszykówki w Smoky Hill High School, ale z czasem zainteresował się sportami walki, zwłaszcza kickboxingiem, w którym zdobył wiele tytułów mistrza świata.

Cory Sandhagen – Wykształcenie

Uczęszczał na University of Colorado Boulder, gdzie uzyskał dyplom z psychologii, ale zamiast kontynuować akademicką karierę, skoncentrował się na mieszanych sztukach walki.

Cory Sandhagen – Kariera MMA

Swoją zawodową karierę w MMA rozpoczął w 2017 roku w Legacy Fighting Alliance, gdzie odniósł kilka zwycięstw, które zaowocowały zaproszeniem do UFC. Jego umiejętności i efektowne występy zyskały mu uznanie zarówno wśród fanów, jak i w organizacji UFC. Sandhagen nadal pracuje nad swoimi umiejętnościami i zdobywa kolejne zwycięstwa, a jego kariera wciąż się rozwija.

Cory Sandhagen – UFC

W 2018 roku zadebiutował w Ultimate Fighting Championship, wygrywając swoje pierwsze walki z Austinem Arnettem i Iurim Alcantarą. Jego starcia w UFC były spektakularne, zdobywał nagrody za wybitne występy, a jego walki były często doceniane przez fanów i media. Jednym z jego najbardziej oczekiwanych pojedynków była walka eliminacyjna z Aljamainem Sterlingiem w 2020 roku, którą niestety przegrał przez poddanie. Mimo tej porażki Sandhagen kontynuował swoją imponującą karierę, zdobywając kolejne zwycięstwa, między innymi z Frankiem Edgar i Marlonem Moraesem. Walczył także o tymczasowe mistrzostwo wagi koguciej z Petrem Yanem, jednak i ta walka zakończyła się niepowodzeniem.

Cory Sandhagen – Działalność charytatywna

Poza sportem, Cory Sandhagen angażuje się również w działalność charytatywną, pracując w centrum urazowym dla dzieci i naucza mieszanych sztuk walki w High Altitude Martial Arts w Aurora, w Kolorado.

Cory Sandhagen - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Data urodzenia (ile ma lat?): 1992.04.20

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Stany Zjednoczone

Cory Sandhagen - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:17

L:4

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Cory Sandhagen - Newsy