fbpx
karaś barsil ultra tr 2023

Robert Karaś wygrał 10-krotnego Ironmana – Brasil Ultra Tri 2023

Spis treści - Robert Karaś wygrał 10-krotnego Ironmana – Brasil Ultra Tri 2023

Robert Karaś wygrał Brasil Ultra Tri 2023, ustanawiając nowy rekord świata na dystansie dziesięciokrotnego Ironmana. Po tym, jak w ubiegłym roku partner Agnieszki Włodarczyk musiał wycofać się z zawodów, w końcu udało mu się osiągnąć swój cel!

Robert Karaś w Brasil Ultra Tri 2023

Robert Karaś ukończył ultratriathlon Brasil Ultra Tri 2023 na dystansie dziesięciokrotnego Ironmana. Po przebyciu wszystkich etapów: 38 km pływania, 1800 km jazdy na rowerze i 422 km biegu dotarł do mety jako pierwszy, zostając zwycięzcą zawodów i jednocześnie ustalając nowy rekord świata. Całą trasę pokonał w czasie 164 godziny 14 minut i 2 sekundy.

Ponowny start Karasie w dziesięciokrotnym Ironmanie

Sportowiec prywatnie związany z aktorką Agnieszką Włodarczyk, z którą ma syna Milana, rozpoczął morderczy wyścig w sobotę, 20 maja. Od tamtej pory niemal nieustannie był w ruchu, robiąc jedynie krótkie przerwy na sen. Ostanie kilometry pokonywał na zmianę biegnąc i maszerując, walcząc przy tym z potwornym bólem potęgowanym odnowioną kontuzją. W piątek Karaś osobiście poinformował o kolejnym problemie – zapaleniu mięśnia piszczelowego przedniego. Karaś zdobywał wcześniej mistrzostwo i rekordy świata w ultratriathlonach na dystansach podwójnego, potrójnego i pięciokrotnego Ironmana. Z dziesięciokrotnym Ironmanem mierzył się już w 2022 roku w Szwajcarii, jednak wówczas zmuszony był wycofać się z zawodów ze względu na stan zdrowia. Po tym, jak przebiegł 65 z 422 km ostatniego etapu, lekarze zakazali mu kontynuowania wyścigu z obawy o jego życie – informował team sportowca.

Robert mógł liczyć nie tylko na ogromne wsparcie ze strony fanów, ale też rodziny. Chociaż jego partnerka i syn zostali w Polsce, Agnieszka na bieżąco relacjonowała zmagania ukochanego w mediach społecznościowych. Włodarczyk nie ukrywała, że bardzo martwi się o Karasia i nie jest w stanie myśleć o niczym innym niż o jego morderczych zmaganiach.

Wsparcie Game MMA dla Karasia podczas ultratrathlonu

Przypomnijmy, że Robert Karaś to zawodnik federacji Fame MMA. Właśnie ta organizacja była jego sponsorem tytularnym podczas tych zawodów.

Robert Karaś, zdobywając zwycięstwo w ultratriathlonie Brasil Ultra Tri 2023 na dystansie dziesięciokrotnego Ironmana, zapisał się złoto do historii sportu. Jego niesamowity wyczyn nie tylko przyniósł mu tytuł mistrza świata, ale także pobił dotychczasowy rekord na tym dystansie.

Wygrana Roberta Karasia podczas Brasil Ultra Tri 2023

Wygrana Roberta Karasia w Brasil Ultra Tri 2023 to nie tylko zwycięstwo sportowe, ale również dowód na jego niezłomną determinację i siłę charakteru. Pomimo licznych przeciwności, kontuzji i wyczerpania, sportowiec nie poddał się i nie zrezygnował z realizacji swojego marzenia. Jego odwaga i wytrwałość zainspirowały nie tylko fanów, ale również innych sportowców, którzy podziwiali jego nieustępliwość i poświęcenie.

Partnerka Roberta, Agnieszka Włodarczyk, była niezwykle zaangażowana w jego zmagania. Mimo trudności i nieobecności przy jego boku, wspierała go emocjonalnie i dawała mu siłę do dalszej walki. Jej wsparcie oraz wsparcie całej rodziny były nieocenione w tych trudnych chwilach.

Federacja Fame MMA, której Robert Karaś jest zawodnikiem, również odegrała istotną rolę w jego sukcesie. Jako sponsor tytularny podczas Brasil Ultra Tri 2023, organizacja zapewniła mu wsparcie finansowe i logistyczne, umożliwiając mu skoncentrowanie się na treningach i przygotowaniach do zawodów.

Nowy rekord świata w dziesięciokrotnym Ironmanie – Robert Karasia

Nowy rekord świata na dystansie dziesięciokrotnego Ironmana, ustanowiony przez Roberta Karasia, to osiągnięcie, które z pewnością zostanie zapamiętane na długo. Jego determinacja, poświęcenie i wola walki stanowią inspirację dla wszystkich, którzy marzą o pokonywaniu własnych granic i osiąganiu nieosiągalnie wydawało się celów.

Robert Karaś udowodnił, że marzenia można spełniać, jeśli tylko posiada się wystarczającą determinację i pracuje się ciężko. Jego historia to przypomnienie o sile ludzkiego ducha i potencjale, który tkwi w każdym z nas.

Dzięki swojemu niesamowitemu osiągnięciu, Robert Karaś wspiął się na szczyt sportowego świata i zapisał się w historii jako mistrz, który nie znał granic. Jego triumf jest nie tylko indywidualnym sukcesem, ale także sukcesem polskiego sportu i powodem do dumy dla wszystkich obywateli naszego kraju.

Gratulujemy Robertowi Karasiowi wygranej w Brasil Ultra Tri 2023 i życzymy mu dalszych sukcesów oraz powrotu do zdrowia po wyczerpującym wysiłku. Jego historia stanowi inspirację dla wszystkich, aby walczyć o swoje marzenia i dążyć do osiągnięcia nieosiągalnych wyczynów.

Daj piątaka!
[Liczba głosów: 1 Średnia: 5]

Udostępnij u SIEBIE MORDECZKO!