fbpx

UFC 275

UFC 275

Gala UFC 275 miała miejsce w Kallang w Singapurze. Walki odbywały się 12 czerwca 2022 roku. Numerowana gala UFC to nie lada wydarzenie, a także pewność, że zobaczymy najciekawsze walki i największych zawodników federacji UFC.

UFC 275 – walka wieczoru

W walce wieczoru, rękawice skrzyżowali były już mistrz wagi półciężkiej Glover Teixeira z nowym mistrzem Jirim Prochazka. Walka ta była niesamowicie widowiskowa, a wielu ekspertów okrzyknęło ją walką tego roku. Czech wygrał przez poddanie w 5 rundzie, dosłownie kilkadziesiąt sekund przed ostatnim gongiem. Wydaje się, że nie ma innej możliwości, niż walka rewanżowa Czecha z Brazylijczykiem. Po 4 rundach, bliżej zwycięstwa był Brazylijczyk. UFC ujawniło karty sędziowskie i tak naprawdę, to kilkadziesiąt sekund dzieliło Teixere od udanej obrony pasa mistrzowskiego w kategorii półciężkiej.

UFC 275 – walki

Kolejną świetną walką był bój o mistrzostwo wagi muszej kobiet. Niezawodna Walentina Szewczenko pokonała Taile Santos i obroniła pas wagi muszej po raz 7. Santos postawiła jednak bardzo ciężkie warunki, a o zwycięstwie zawodniczki z Kirgistanu przesądziła niejednogłośna decyzja sędziów. Kolejną walką był pojedynek powracającej Joanny Jędrzejczyk z Chinka Zhang Weili. Druga walka pań zakończyła się efektownym nokautem (backfist) w wykonaniu Chinki. Znokautowana Joanna Jędrzejczyk zakończyła swoją karierę w MMA i odeszła na sportową emeryturę. Było to ogromne wydarzenie dla Olsztynianki i byłej mistrzyni UFC w kategorii słomkowej.

Ciekawe teksty: