fbpx

Karate

Karate – na czym polega?

Karate to sztuka walki wywodząca się z Japonii. Jest to forma samoobrony, w której wykorzystuje się ciosy, kopnięcia i inne uderzenia w celu unieszkodliwienia przeciwnika. Wywodzi się z Japonii, a jego elementy są stosowane w mieszanych sztukach walki na całym świecie.

Zasady karate

Zasady karate opierają się na filozofii Bushido, która kładzie nacisk na honor, odwagę i dyscyplinę. Fizyczne techniki karate opierają się na naturalnej broni ciała – dłoniach, stopach, łokciach i kolanach – oraz na zasadzie wykorzystania pędu przeciwnika na swoją korzyść. Do dnia dzisiejszego powstało ponad 100 stylów karate.

Historia karate

Karate to sztuka walki wywodząca się z Okinawy w Japonii. Jest to system samoobrony, który wykorzystuje ciosy, kopnięcia i inne techniki do obrony przed napastnikiem. Karate zostało po raz pierwszy rozwinięte w królestwie Ryukyu, które zostało przyłączone do Japonii w 1879 roku. Następnie okinawscy imigranci w kontynentalnej części Japonii zaczęli nauczać karate Japończyków.

Walki karate – jak wyglądają?

Walki karate są zazwyczaj bardzo szybkie i agresywne, jak wyglądają? Walczący starają się zadawać sobie nawzajem szybkie, silne ciosy, a także starają się nie dać się trafić. W walkach karate jest zazwyczaj dużo ruchu i akcji, a ich oglądanie może być bardzo ekscytujące. Zawodnicy walczą w tradycyjnych kimonach w kolorze białym.

Karate w Polsce

Karate w Polsce jest niezwykle popularne. Zajęcia tej sztuki walki są dostępne już w szkołach podstawowych dla dzieci. Treningi są niezwykle wymagające, a kluby sportowe dostarczają zajęć na najwyższym możliwym poziomie. Sport ten jest dobry dla rozwoju dzieci, ale wielu dorosłych ćwiczy go na co dzień i osiąga najwyższe cele na europejskich zawodach.

Najbardziej znani zawodnicy karate

Najbardziej znani zawodnicy karate to: Makoto Nakamura, Keiji Senpai, Kenji Midori, Akiyoshi Matsui i Andy Hug.

Ciekawe teksty: