fbpx
Robert Whittaker

Robert Whittaker

Zawodnik MMA Robert Whittaker

Biogram

Robert Whittaker - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Robert Whittaker - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Robert Whittaker?

Robert John Whittaker to australijski zawodnik MMA o nowozelandzkich korzeniach. Urodził się 20 grudnia 1990 roku w Auckland, Nowa Zelandia. Whittaker zdobył rozgłos jako zwycięzca programu The Ultimate Fighter: The Smashes w wadze półśredniej w 2012 roku. Później został mistrzem UFC w wadze średniej w 2017 roku.

Robert Whittaker – życiorys

Whittaker urodził się w Auckland, a jego ojciec jest Australijczykiem o europejskim pochodzeniu, a matka ma korzenie maoryskie i samoańskie. Wraz z rodziną przeprowadził się do Australii, gdzie ojciec zapisując go i jego brata do klubu karate Goju-ryu, chciał ich zachęcić do samodyscypliny i samoobrony. Po zdobyciu czarnego pasa w karate, Whittaker zdecydował się na treningi MMA w klubie Hapkido prowadzonym przez Henry’ego Pereza. Ta decyzja zapoczątkowała jego pasję do sportów walki i wybrał MMA jako swoją ulubioną dyscyplinę.

Robert Whittaker – kariera MMA

Robert Whittaker rozpoczął swoją karierę w MMA w wieku 15 lat. W 2009 roku zadebiutował zawodowo, pokonując Chrisa Tallowina przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie. W latach 2009-2012 rywalizował głównie w krajowych organizacjach, takich jak Cage Fighting Championships, gdzie zanotował 9 zwycięstw i 2 porażki.

Robert Whittaker – The Ultimate Fighter

W 2012 roku Whittaker wziął udział w programie The Ultimate Fighter: The Smashes, w którym rywalizowały ze sobą drużyny Australii i Wielkiej Brytanii. Whittaker wygrał cały program, pokonując w finale Brada Scotta jednogłośnie na punkty. To zwycięstwo dało mu kontrakt z UFC.

Robert Whittaker – UFC

Mimo kilku porażek w początkowym okresie swojej kariery w UFC, Whittaker kontynuował treningi i zdobył serię imponujących zwycięstw. Jego dynamiczny styl walki i skuteczność przyniosły mu wiele bonusów finansowych. Mistrz UFC w wadze średniej W 2017 roku Whittaker wziął udział w walce o tymczasowe mistrzostwo UFC w wadze średniej, stając przed Yoelem Romero. Wygrał walkę jednogłośnie na punkty po pięciorundowym starciu i został tymczasowym mistrzem. Następnie, po rezygnacji Georgesa St-Pierre’a, Whittaker został mianowany regularnym mistrzem wagi średniej.

Robert Whittaker – tytuł mistrza

Whittaker bronił tytułu w pojedynku z Yoelem Romero, który odbył się na UFC 225. Mimo że walka nie miała statusu mistrzowskiego, Whittaker wygrał ją niejednogłośnie na punkty. Niestety, ze względu na kontuzję, nie był w stanie stawić czoła Kelvinowi Gastelumowi w kolejnej obronie pasa mistrzowskiego.

Robert Whittaker - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: The Reaper

Data urodzenia (ile ma lat?): 1990.12.20

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Nowa Zelandia

Robert Whittaker - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:25

L:7

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Robert Whittaker - Newsy