fbpx
Marvin Vettori

Marvin Vettori

Zawodnik MMA Marvin Vettori

Biogram

Marvin Vettori - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Marvin Vettori - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Marvin Vettori – kim jest?

Marvin Vettori to włoski zawodnik MMA, który rywalizuje w kategorii półśredniej i średniej, jest jednym z najbardziej utalentowanych fighterów w swoim kraju. Urodził się 20 września 1993 roku w Trydencie we Włoszech i już od najmłodszych lat interesował się sztukami walki. Jego pasję do MMA rozwinął po obejrzeniu walk takich legend jak Fiodor Jemieljanienko, Mirko Filipović i Mauricio Rua.

Marvin Vettori – początek kariery

Na początku swojej kariery Vettori trenował w różnych klubach we Włoszech, aby zdobyć niezbędne umiejętności, ponieważ w tamtym czasie MMA dopiero się rozwijało w jego kraju. Następnie przeniósł się do Londynu, gdzie trenował przez dwa lata, a potem do Stanów Zjednoczonych, gdzie kontynuował swoje szkolenie w klubie Kings MMA. Wczesne etapy kariery Vettoriego skupiały się głównie na występach w europejskich organizacjach, a także na walkach we Włoszech. Zdobył wówczas imponujący rekord 10 zwycięstw i 2 porażek.

Marvin Vettori – UFC

Jego debiut w UFC odbył się 20 sierpnia 2016 roku, gdzie imponująco pokonał Alberta Emilliana Pereirę poprzez duszenie gilotynowe w pierwszej rundzie. Następnie stoczył wiele emocjonujących walk w amerykańskiej organizacji, mierząc się z takimi zawodnikami jak Antônio Carlos Júnior, Vitor Miranda, Omar Akhmedov czy Israel Adesanya. Wiele z tych starć zakończyło się decyzją sędziów, ale Vettori zawsze prezentował swoje umiejętności i niezłomną determinację.

Marvin Vettori – Italian Dream Apparel

Poza walkami w oktagonie, Marvin Vettori jest również przedsiębiorcą. Posiada własną linię odzieżową o nazwie „Italian Dream Apparel”, która cieszy się dużą popularnością wśród fanów MMA.

Marvin Vettori – tytuł mistrza

Jednym z najważniejszych momentów w karierze Vettoriego było zdobycie tytułu mistrza federacji Venator FC w 2015 roku. Ten sukces tylko utwierdził go w przekonaniu, że może rywalizować z najlepszymi i zdobyć uznanie na arenie międzynarodowej. Od tego czasu stoczył wiele emocjonujących pojedynków na największych galach MMA.

Marvin Vettori – pas mistrzowski

Mimo że nie udało mu się zdobyć pasa mistrzowskiego UFC w walce z Israelem Adesanyą, to walka ta zapisała się jako jedna z najbardziej widowiskowych starć w historii wagi średniej. Vettori pokazał nie tylko swoje umiejętności, ale także ogromną determinację i nieustępliwość. To właśnie te cechy sprawiają, że jest uwielbiany przez fanów i szanowany przez innych zawodników.

Marvin Vettori – działalność charytatywna

Poza sportem, Vettori angażuje się również w działalność charytatywną. Regularnie uczestniczy w akcjach społecznych, wspierając organizacje i fundacje mające na celu pomaganie potrzebującym. Dzięki swojej popularności stara się wykorzystać swoją pozycję, aby przyczynić się do pozytywnych zmian w społeczeństwie.

Marvin Vettori - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: The Italian Dream

Data urodzenia (ile ma lat?): 1993.09.20

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Włochy

Marvin Vettori - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:19

L:6

D:1

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Marvin Vettori - Newsy