fbpx
Marcin Wójcik

Marcin Wójcik

Zawodnik MMA Marcin Wójcik

Biogram

Marcin Wójcik - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Marcin Wójcik - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Marcin Wójcik?

Marcin Wójcik, znany również jako „Giant”, to polski zawodnik MMA wagi półciężkiej, który zdobył uznanie na arenie krajowej i międzynarodowej. Jego kariera była pełna zwycięstw i wyzwań, a walka towarzyszyła mu od samego początku.

Marcin Wójcik – Debiut w MMA

Marcin Wójcik zadebiutował jako zawodnik MMA 14 grudnia 2007 roku na gali Bushido 5. Jego pierwsza walka była imponująca, zwyciężył w pierwszej rundzie, poddając Grzegorza Szatkowskiego duszeniem trójkątnym. To był jedynie preludium do jego udziału w większych organizacjach.

Marcin Wójcik – KSW

Następnie, w ciągu kilku miesięcy, wziął udział w turnieju KSW Eliminacje 2 w Wrocławiu, ale niestety odpadł już w pierwszym etapie, ulegając przez techniczny nokaut Tomaszowi Niedźwiedzkiemu. Nie poddał się porażce i kontynuował swoją karierę w MMA.

Marcin Wójcik – Sukcesy w PLMMA

Po krótkiej przerwie w walce wrócił w 2013 roku, tym razem dołączając do Profesjonalnej Ligi MMA. Walczył dla tej organizacji na wielu galach, zyskując doświadczenie i zwycięstwa. Jego pojedynek z Michałem Oleksiejczukiem na gali PLMMA zakończył się zwycięstwem Wójcika przez TKO.

Marcin Wójcik – Powrót do KSW

W 2016 roku wrócił do Konfrontacji Sztuk Walki  i zdobył kolejne zwycięstwa. Walczył z doświadczonymi zawodnikami i zdobywał uznanie w świecie MMA. Po porażce z Narkunem, kolejny raz wrócił do KSW, wygrywając kolejne walki. Zwycięstwo nad Marcinem Łazarzem przyniosło mu bonus za „poddanie wieczoru”. Następnie, mimo trudnych okoliczności, gdzie pierwotni rywale wycofali się z walki, zdobył pas mistrza federacji Gladiator Arena w wadze półciężkiej.

Marcin Wójcik – Pas Mistrzowski

W 2017 roku miał okazję zawalczyć o pas mistrza KSW w wadze półciężkiej. Walka z Tomaszem Narkunem była jednym z najważniejszych momentów w jego karierze. Niestety, przegrał przez poddanie w ostatnich sekundach pierwszej rundy. To jednak nie zatrzymało go w dążeniu do sukcesu.

Marcin Wójcik – FEN

Wójcik podpisał kontrakt ponownie z Fight Exclusive Night (FEN) i zdobył tytuł mistrza FEN w wadze półciężkiej. Jego sukcesy przyciągnęły uwagę amerykańskiej organizacji Professional Fighters League (PFL). Tam również osiągnął sukcesy, wygrywając walki.

Marcin Wójcik

Marcin Wójcik to znakomity przykład zawodnika, który mimo trudności i porażek nigdy nie przestaje dążyć do sukcesu. Jego historia jest inspiracją dla młodych adeptów MMA i pokazuje, że z determinacją można osiągnąć wiele w świecie mieszanych sztuk walki. Oczekujemy z niecierpliwością na jego kolejne walki i osiągnięcia w przyszłości.

Marcin Wójcik - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: The Giant

Data urodzenia (ile ma lat?): 1989.09.02

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Polska

Marcin Wójcik - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:19

L:9

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Marcin Wójcik - Newsy