fbpx
Glover Teixeira

Glover Teixera

Zawodnik MMA Glover Teixera

Biogram

Glover Teixera - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Glover Teixera - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Glover Teixera – kim jest?

Urodzony 28 października 1979 roku w Sobrálii. Mężczyzna jest obywatelem Stanów Zjednoczonych oraz Brazylii. Styl walki, w jakim mężczyzna czuje się najlepiej to brazylijskie jiu-jitsu i kajukenbo. Klub, w jakim trenuje to Teixeira MMA & Fitness. Glover walczy w kategorii ciężkiej. Masa ciała mężczyzny to 93 kilo przy wzroście 188 cm. Obecnie ma na swoim koncie 40 stoczonych walk w tym 33 wygrane.

Glover Teixera – biografia

Mężczyzna pochodzi z wiejskiej Sobrália w stanie Minas Gerais w Brazylii. Z pochodzenia Glover jest Portugalczykiem. W 1999 roku przeprowadził się do Danbury w Stanach Zjednoczonych. Mężczyzna pracował jako architekt krajobrazu, a po ciężkiej pracy trenował boks. W 2014 roku mężczyzna założył własny klub MMA o nazwie „Teixeira MMA & Fitness”. Możemy w nim znaleźć treningi związane z boksem, boksem tajskim, kickboxingiem, kajukenbo i brazylijskim jiu-jitsu.

Glover Teixera – kariera w MMA

Mężczyzna swój debiut MMA zanotował w 2002 roku. Zawalczył on wówczas na gali WEC 3 i przegrał swoją pierwszą walkę. Kolejno po dwóch latach pokonał Matta Horwicha i został mistrzem Sportfight w wadze półciężkiej. W 2012 roku podpisał pierwszy kontrakt z federacją UFC, a w swoim debiucie pokonał rywala przez poddanie. Na gali UFC odebrał pas mistrzowski w wadze półciężkiej.

Glover Teixera - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Data urodzenia (ile ma lat?): 28 października 1979 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Sobrálii

Glover Teixera - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:33

L:8

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Glover Teixera - Newsy