fbpx
edzio piotr bylina

Edzio Piotr Bylina

Zawodnik MMA Edzio Piotr Bylina

Biogram

Edzio Piotr Bylina - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Edzio Piotr Bylina - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Piotr „Edzio” Bylina – Raper, Freestyle’owiec i Zawodnik MMA

Piotr Bylina, bardziej znany jako Edzio, to postać, która zdobyła rozgłos w polskim hip-hopie jako utalentowany freestyle’owiec. Jednak jego historia nie kończy się na scenie muzycznej – postanowił również zmierzyć się z wyzwaniami w klatce jako zawodnik MMA. Kim jest ten utytułowany freestyle’owiec, który zaskoczył fanów swoją decyzją?

Edzio Freestyle

Jeśli nie śledzisz polskiej sceny hip-hopowej, być może zastanawiasz się, kim jest Edzio od momentu ogłoszenia jego angażu w High League pod koniec 2021 roku. Otóż Edzio to jeden z najlepszych freestyle’owców w Polsce, który ma na swoim koncie dziesiątki wygranych bitew, uczestnicząc w najważniejszych wydarzeniach tego typu w kraju. Jednak to nie wszystko – Edzio jest również popularnym twórcą treści na TikToku.

Edzio Gdańsk

Pochodzący z Gdańska, od lat Edzio trenuje różne dyscypliny siłowe, w tym crossfit. Przez pewien czas pracował także jako nauczyciel wychowania fizycznego, co świadczy o jego pasji do aktywności fizycznej.

Piotr Bylina – kariera

Piotr Bylina, znany publiczności jako Edzio, ma na swoim koncie wiele sukcesów jako freestyle’owiec. Jego rapy w stylu freestyle są niezwykle utalentowane i zdobyły uznanie w kraju.

Edzio – Wielka Bitwa Warszawska

Wielokrotnie triumfował w Wielkiej Bitwie Warszawskiej, nieoficjalnych mistrzostwach Polski we freestyle’u, zdobywając tytuł mistrza dwukrotnie. Wielu uważa, że powinien mieć na swoim koncie trzy zwycięstwa, jednak w 2012 roku w finale przeciwko Czeskiemu sędziowie, z niewiadomych powodów, przyznali zwycięstwo jego przeciwnikowi.

Edzio Rap

Choć Edzio próbował swoich sił również w rapie, nie odniósł tak dużych sukcesów jak w freestyle’u. W przeszłości nagrywał wiele utworów opowiadających o burzliwych relacjach z dziewczynami. W 2015 roku razem z Filipkiem, innym znanym freestyle’owcem, wydał album pt. „Płyta Dekady”.

Edzio w MMA

Niedawno słowa „Edzio” i „walka” były utożsamiane głównie z bitwami freestyle’owymi, gdzie zawodnicy rywalizowali słownie. Jednak teraz Edzio podejmuje również wyzwania w MMA. Dzięki swojemu wcześniejszemu doświadczeniu w sportach siłowych, a także różnych dyscyplinach kondycyjnych i wytrzymałościowych, Edzio łatwo zaadaptował się do treningów MMA. Na swoich mediach społecznościowych można zobaczyć, że przygotowuje się do swojej debiutanckiej walki w klubie Migthy Bulls Gdynia.

Edzio w High League

W grudniu 2021 roku federacja High League ogłosiła, że Edzio dołączy do ich organizacji. Wielu fanów liczyło na pojedynek Edzio kontra Filipek, jednak ten ostatni związany jest z inną federacją, FAME MMA. Zamiast tego, Edzio zmierzył się z Czuuxem, co niektórych zaskoczyło i rozczarowało. Mimo braku konfliktu między zawodnikami, debiut Edzia w MMA okazał się spektakularny. Szybko zdominował Czuuxa w parterze, zdobywając skuteczne poddanie w pierwszej rundzie i wygrywając przed czasem.

Nie tylko muzyka i walki stanowią część życia Edzia. W styczniu 2022 roku doszło do rozstania między nim a jego dziewczyną, Polą. Edzio natychmiast zareagował na tę sytuację, nagrywając utwór na ten temat. Jednak piosenka ta spotkała się zarówno z dużym zainteresowaniem, jak i krytyką. Niektórzy zarzucali mu, że zbyt wiele prywatnych aspektów związanych z jego relacją z Polą znalazło się w tekście utworu.

Filipek, długoletni rywal Edzia w freestyle’u, skomentował te wydarzenia. Wyraził swoje zdziwienie i niezrozumienie dla działań Edzia, sugerując, że ich relacje nie są obecnie najlepsze. Wydaje się, że ich walka na scenie mogłaby dostarczyć dodatkowych emocji i smaczków dla fanów.

Niezależnie od tego, Edzio zdobył ogromną popularność na platformie TikTok, gdzie dzieli się swoimi freestyle’owymi umiejętnościami. Jego konto obserwuje blisko półtora miliona fanów. Na Instagramie jest nieco mniej rozpoznawalny, jednak liczba jego obserwujących wynosi około 105 tysięcy.

Piotr „Edzio” Bylina to artysta, który zdołał zyskać uznanie jako freestyle’owiec i teraz podejmuje nowe wyzwania w MMA. Jego pasja do muzyki, sportu i tworzenia treści na mediach społecznościowych przyciąga uwagę wielu osób. Jego decyzja o wejściu do klatki i walka na zasadach MMA jest kolejnym krokiem w jego karierze, który już teraz przyciąga uwagę fanów i zapowiada emocjonującą przyszłość dla tego wszechstronnego artysty.

Edzio Piotr Bylina - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: High League

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Edzio

Data urodzenia (ile ma lat?): 1995

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Gdańsk

Edzio Piotr Bylina - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:1

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Edzio Piotr Bylina - Newsy