fbpx
Artur Binkowski

Artur Binkowski

Zawodnik MMA Artur Binkowski

Biogram

Artur Binkowski - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Artur Binkowski - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Artur Binkowski – kim jest?

Artur „Art” Binkowski, urodzony 19 lutego 1975 roku w Bielawie, to kanadyjski bokser pochodzenia polskiego, który zdobył rozgłos w kategorii ciężkiej. Jako młody chłopak w wieku 13 lat wyemigrował z rodziną do Kanady, gdzie rozpoczął swoją sportową i bokserską przygodę. Jego talent i determinacja przyczyniły się do osiągnięcia sukcesów zarówno na arenie amatorskiej, jak i zawodowej.

Artur Binkowski – Igrzyska Olimpijskie

W 2000 roku Artur Binkowski reprezentował Kanadę na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney. Jego występ przyniósł mu rozgłos i umocnił pozycję w świecie boksu. Pomimo porażki w ćwierćfinale, Binkowski zaprezentował się z dużym zaangażowaniem i odwagą.

Artur Binkowski – boks zawodowy

Po igrzyskach olimpijskich, Artur Binkowski zdecydował się przejść na zawodowstwo. Na początku kariery zawodowej nie doznał porażki, wygrywając pierwsze szesnaście walk, w tym dwukrotnie remisując. Jego umiejętności i zdolności bokserskie zapewniły mu popularność zarówno w Kanadzie, jak i w Stanach Zjednoczonych, gdzie większość jego walk miała miejsce. Jednak w 2007 roku Binkowski doświadczył znokautowania przez Mike’a Mollo, co skutkowało przerwaniem kariery.

Artur Binkowski – konflikt z prawem i uzależnienia

Po pięciu latach, zdecydował się na powrót do ringu, ale niestety ponownie przegrał z Jonte Willisem. Od tego czasu pojawiły się doniesienia o konfliktach z prawem oraz trudnościach z depresją i uzależnieniem od alkoholu, o czym informowała kanadyjska prasa. Mimo tych trudności, Artur Binkowski stał się rozpoznawalną postacią w Polsce, gdzie udzielał wywiadów i wygłaszał kontrowersyjne monologi, często obrażając swoich rywali. Jego pochodzenie polskie i zdolności bokserskie przyciągnęły uwagę mediów i fanów.

Artur Binkowski – rodzina

Wczesne lata Artura Binkowskiego były związane zarówno z rodziną, jak i z aktywnością sportową. Jego dziadek, Józef Grzelczyk, był bokserem Górnika Wałbrzych i założycielem sekcji bokserskiej klubu Bielawianka Bielawa. Matka, Czesława, trenowała lekkoatletykę, a ojciec, Andrzej Binkowski, pracował jako elektryk. Artur ma również dwóch młodszych braci, Piotra (Peter) i Grzegorza (Greg).

Artur Binkowski – kariera amatorska

Jego kariera amatorska rozwijała się dynamicznie, a Binkowski szybko zdobywał mistrzostwa. W wieku 19 lat został mistrzem Kanady juniorów, a rok później zdobył tytuł wicemistrza w kategorii seniorów. W 2000 roku sięgnął po złoty medal mistrzostw Kanady amatorów, co stanowiło ważny kamień milowy w jego karierze.

Artur Binkowski – żona

W życiu osobistym, Artur Binkowski był żonaty z Polką, Agatą. Para miała dwóch synów, Mikołaja i Aleksandra. Niestety, małżeństwo zakończyło się rozwodem w 2014 roku.

Artur Binkowski – kontrowersje

Artur Binkowski – po zakończeniu kariery bokserskiej

Po zakończeniu kariery bokserskiej, Binkowski postanowił skupić się na innych obszarach swojego życia. Studiował psychologię na Wilfrid Laurier University w Waterloo i równocześnie pracował jako trener personalny. Był również zaangażowany w branżę meblarską jako pracownik firmy produkującej meble kuchenne.

Artur Binkowski - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Styl bazowy: boks

Pseudonim: Polski wojownik

Data urodzenia (ile ma lat?): 19.02.1975

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Bielawa, Polska

Artur Binkowski - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:16

L:5

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Artur Binkowski - Newsy