fbpx
Andrzej Żuromski

Andrzej Żuromski

Zawodnik MMA Andrzej Żuromski

Biogram

Andrzej Żuromski - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Andrzej Żuromski - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Andrzej Żuromski – kim jest?

Żuromski to polski raper, producent muzyczny i przedsiębiorca, który działał w branży muzycznej pod pseudonimem Żurom. Urodził się 30 lipca 1977 roku w Warszawie. Andrzej Żuromski jest również właścicielem trzech wytwórni muzycznych: Syndykat Dźwięku, Terror Muzik i Klasyk.

Andrzej Żuromski – album

Jego debiutancki album, zatytułowany „Cały czas”, został wydany w 2004 roku. Na tej płycie znajdują się utwory stworzone przez takich producentów jak Szyha, DJ 600V czy Red. Ostatni album zatytułowany „Poszukiwany, czyli rap z celi i wolności” ukazał się 6 czerwca 2008 roku.

Andrzej Żuromski – producent

Poza swoją działalnością w muzyce rapowej, Andrzej Żuromski zajmował się także wydawaniem albumów innych artystów, takich jak dwie części kompilacji „Road to Hip Hop”. Spróbował również swoich sił jako dziennikarz, publikując wywiady z innymi twórcami w magazynie „Ślizg”, w których poruszał temat tatuaży.

Andrzej Żuromski – handel narkotykami

Jednak życie Żuroma nie było pozbawione kontrowersji. W kwietniu 2007 roku został aresztowany w Warszawie i spędził kilka miesięcy w areszcie, podejrzewany o handel narkotykami na podstawie zeznań dilera narkotykowego. Proces sądowy trwał od stycznia 2008 roku. Oskarżono go o sprzedaż około 10 kg marihuany i 3 kg amfetaminy przestępcom z Kielc. Żurom finalnie został skazany na trzy lata więzienia oraz grzywnę.

Andrzej Żuromski – polityka

Żuromski był również zaangażowany w politykę, pełniąc funkcję jednego
z wiceprzewodniczących partii politycznej Przedsiębiorcy Rzeczypospolitej Polskiej. Jego aktywność polityczna miała na celu reprezentowanie interesów przedsiębiorców w kraju.

Andrzej Żuromski – list gończy

Jednak życie Żuroma nadal towarzyszyły kontrowersje. 27 października 2018 roku raper został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze w związku z zarzutami udziału w obrocie narkotykami i wymuszeniami rozbójniczymi. Był częścią grupy osób obciążonych przez współpracującego z organami ścigania przestępcę. W połowie grudnia wydano za nim list gończy, ponieważ nie stawił się na wezwanie. Ostatecznie, 22 stycznia 2019 roku sam zgłosił się do aresztu.

Andrzej Żuromski – MMA-VIP

Andrzej Żuromski nie tylko eksperymentował z muzyką i polityką, ale również zdecydował się na próbę swoich sił w sportach walki. 18 czerwca 2021 zadebiutował w mieszanych sztukach walki podczas gali MMA-VIP 2, która była rodzajem pojedynku freak show. Jego przeciwnikiem był popularny youtuber Rafał Podejma, a walkę przegrał przez poddanie duszeniem trójkątnym rękoma w drugiej rundzie. Po nieudanym debiucie w MMA, Andrzej Żuromski podjął kolejną próbę w tej dyscyplinie. Podczas rozgrywki MMA-VIP 4 stanął do walki z innym twórcą internetowym, Tomaszem Chicem. Niestety, walkę przegrał przez ciężki nokaut w pierwszej rundzie, przeciwnikiem był Tomasz Galewski.

Andrzej Żuromski - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: MMA VIP

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Żurom

Data urodzenia (ile ma lat?): 30 lipca 1977 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Warszawa, Polska

Andrzej Żuromski - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:1

L:2

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Andrzej Żuromski - Newsy